MojAndroid

Ak sa chcete od svojho okolia odlíšiť, tak máte na výber niekoľko možnosti ako tak urobiť. V súčasnosti si môžete kúpiť niekoľko smartfónov, ktoré svojim spracovaním, použitými materiálmi a najmä cenou, zaujmú už na prvý pohľad. Nie každý si ich však môže dovoliť.

Jedným takýmto zariadením je aj New Defency od francúzskej spoločnosti Hanmac, ktorá ako jedna z mála predáva aj v Číne. Práve tu predstavila nový model svojho luxusného smartfónu, ktorý je unikátny svojim spracovaním. To je inšpirované steampunkom, vďaka ktorému sa na zariadení v početnom množstve objavujú kovové prvky v tvare ozubených kolies, či vygravírovanými elementami v barokom štýle. Všetky zariadenia sú pritom poskladané ručne, pričom jeden kus sa vyrába až 30 dní.

hanmac_3

Smartfón s takto unikátnou konštrukciou je pokrytý kovom a kvalitnými materiálmi, ktoré zvyšujú komfort pri držaní. Displej je chránený odolným zafírovým sklom a tlačidlá sú keramické. Hardvérová špecifikácia ale nepatrí zrovna k tým najlepším. Nájdete tu totižto len slabší štvorjadrový procesor MediaTek s taktom 1,2 Ghz a 2 GB RAM. Poteší ale prítomnosť 64 GB vnútornej pamäte a 13 Mpix fotoaparátu. Displej má uhlopriečku len 3,5 palca a rozlíšenie 480 x 800 px. To všetko je poháňané 1440 mAh batériou a operačným systémom Android 4.2.

hanmac_4

Pýtate sa na cenu? Tá nie je nízka a pri tomto unikátnom kúsku sa pohybuje na úrovni až 3100 dolárov. Otázne však je, či by mal oň niekto záujem aj v prípade, že by stál oveľa menej.

hanmac_2

Zdroj: phonearena

9.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+