MojAndroid

V súčasnosti veľa výrobcov, ktorí vyrábajú zariadenia s Androidom sa sústredí aj na výrobu smartfónov či tabletov s konkurenčným OS, Windows Phone. Medzi nimi nechýba ani Samsung, HTC alebo ZTE a predpokladá sa, že ďalší sa pridajú. To však nebude prípad spoločnosti Sony, ktorá v najbližšom období neplánuje vydať žiadny smartfón s operačným systémom Windows Phone. Potvrdil to Kunimasa Suzuki, prezident a CEO mobilnej divízie spoločnosti Sony: “V súčasnosti nemáme pre takýto krok žiadne plány” povedal.

Sony bude tak aj naďalej klásť dôraz na zariadenia s operačným systémom Android a to aj napriek tomu, že podiel spoločnosti sa v tomto segmente trhu v poslednom období zmenšil. Suzuki chce preto v budúcnosti prinášať novinky na trh rýchlejšie a zvýšiť aj transparentnosť medzi jednotlivými odvetviami spoločnosti. “Všetky zariadenia sú navzájom prepojené a preto sa potrebujeme zamerať viac na horizontálnu organizáciu“, povedal Suzuki.

Suzuki sa tiež vyjadril k tomu, prečo iní výrobcovia prechádzajú aj na výrobu zariadení s Windows Phone. Údajne to má za následok hrozba patentových žalôb, ktoré sa v poslednom čase vo svete Androidu neustále rozmáhajú. Podľa všetkého však Sony takéto obavy nemá: “Nebojíme sa žalôb, pretože vlastníme široké portfólio práv duševného vlastníctva“. Vyzerá to teda tak, že Sony bude v najbližšom období vyrábať len zariadenia s Androidom.

Zdroj: xperiablog

14.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+