MojAndroid

Sony Xperia Z5 Premium je prvým Android smartfónom, ktorý ponúka displej so 4K rozlíšením 3840×2160 bodov na 5,5″ uhlopriečke, čo predstavuje neuveriteľnú hustotu 800 PPI. Ide však o hodnotu, ktorá je napísaná na papieri a v skutočnosti to bude trochu inak. Pri bežných operáciách bude displej totižto využívať “iba” Full HD rozlíšenie s tým, že na plné 4K rozlíšenie sa zobrazovací panel prepne len v špecifických aplikáciách, ako napríklad Galéria. Všeobecne možno povedať, že na maximálnom 4K rozlíšení si budete môcť pozrieť iba fotografie a filmy.

10. Z5_Premium_Lifestyle_CHROME_DESIGN

Náš tip
IFA 2015 | Sony predstavilo Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium so 4K displejom

 

Dôvodom tohto riešenia je fakt, že 4K rozlíšenie je veľmi náročné na výpočtovú silu procesora a grafickej jednotky, čo v konečnom dôsledku spôsobuje aj nadmernú spotrebu elektrickej energie. Podľa samotného Sony si ale používatelia užijú plné 4K rozlíšenie vtedy, “keď to potrebujú najviac”. Ako tento krok spoločnosti hodnotíte vy?

Zdroj: PocketNow

16.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+