MojAndroid

Spoločnosť Sony neponúkla na výstave MWC v Barcelone toľko noviniek, ako po iné roky, aspoň čo sa týka smartfónov. Predstavila ale nový tablet Sony Xperia Z4 Tablet, ktorý stavia na tradičných hodnotách predchádzajúcich generácií a vylepšuje všetko to, čo vylepšené byť mohlo. Novinka tiež naznačuje, že môžeme očakávať aj smartfón s označením Xperia Z4, keďže tablet je prvým zariadením piatej generácie smartfónov a tabletov línie Z od Sony. Stále ale nevieme, kedy presne bude novinka predstavená a čo od nej môžeme očakávať.

Náš tip
Sony Xperia Z4 Tablet: 2K displej a Snapdragon 810

Sony totiž upustilo od predstavovania dvoch vlajkových lodí ročne. Tento postup sa neukázal ako správny a pravdepodobne Sony predstaví tento rok iba jednu vlajkovú loď. Najnovšie informácie ale naznačujú, že na ňu nebudeme musieť čakať do septembra, kedy bola predstavená Xperia Z3. Viceprezident medzinárodnej komunikácie a PR Tim Harrison povedal, že spoločnosť nezmenila cyklus predstavovania vlajkových lodí na presne jeden rok, čo môže znamenať, že Xperiu Z4 uvidíme niekedy v priebehu leta.

Sony-Xperia-Z3-dlhodobe-skusenosti-4

Čo sa týka poslednej vlajkovej lode, Tim Harrison tiež povedal, že o modely zo série Xperia Z3 je na trhu stále relatívne veľký záujem, čo je pre trápiacu sa spoločnosť veľmi dobré znamenie. Zariadenia Sony nie sú vôbec zlé, ponúkajú prémiové špecifikácie a v poslednej dobe aj veľmi dobrú výdrž batérie. Ďalší predstaviteľ spoločnosti Pierre Perron zasa poznamenal, že Sony nebude predstavovať novú vlajkovú loď iba preto, aby bola predstavená. Spoločnosť si chce dať záležať na tom, aby bol nový smartfón inovatívny a aby priniesol pre užívateľov vylepšenia v každom smere.

Uvidíme, či Sony tieto svoje predsavzatia dodrží a kedy predstaví očakávanú vlajkovú loď. Podľa posledných informácií by sme sa možno mohli dočkať až dvoch verzií – jednej s Full HD displejom a druhej s QHD panelom. Obe verzie by ale mali ponúknuť vysoký výkon vďaka novému procesoru Qualcomm Snapdragon 810.

Zdroj: Trusted Reviews, The Inquirer via PhoneArena

6.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+