MojAndroid

Sony predstavila svoju vlajkovú loď Sony Xperia XZ Premium ešte na MWC v Barcelone. Zo všetkých nabúchaných špecifikácií, ktorými tento smartfón disponuje, je tu však ešte jedna, ktorá vytŕča z radu. Ide o nakrúcanie Super Slow Motion videa, ako Sony nazýva túto svoju funkcionalitu.

Spolu s novinármi z celej Európy sme sa zúčastnili workshopu v Lisabone, kde nám spoločnosť Sony chcela bližšie predstaviť Super Slow Motion video. Ide o extra spomalené zábery, ktoré môžete spraviť počas nakrúcania videa v špeciálnom režime.  Super Slow Motion je zachytávané pri rozlíšení HD 720p s rýchlosťou až 960fps. Výsledné video je vďaka tomu neskutočne efektné a ako vravia zástupcovia Sony, je aj omnoho dramatickejšie.

“Spomalené zábery umožňuje náš nový pamäťový modul, ktorý obsahuje “zásobník”. Je umiestnený v snímači kamery a umožňuje rýchlejšiu odozvu. Preto môže byť zachytávanie obrazu až 5-krát rýchlejšie a môžeme zachytiť až 960 snímkov za sekundu. Tento zápis sa potom preloží do 6-sekundového super-spomaleného videa. Umožňuje to viac zdramatizovať videá a poskytuje zároveň viac zábavy pre používateľov,” vysvetľuje nám Diana Hernandez, Global Product Manager, Sony.

Efekt Super Slow Motion sa nachádza v režime videa, kde kliknete na špeciálnu ikonku nad značkou nahrávania. Automaticky sa vám prepne režim spomaleného videa a vy si môžete vybrať niektorú z rýchlostí, resp. pomalostí :). Jednotlivé spomalené sekvencie vyrábate tak, že počas Super Slow Motion videa v príhodných chvíľach stlačíte dané tlačidlo. Efekt sa aplikuje na časovú dĺžku 0,2 sekundy, ktorú spomalí a prevedie na 6 sekúnd, a potom opäť pokračuje. Spomalenie si však pozriete až neskôr vo videu – nakrúcanie to, samozrejme, nijako neovplyvní a vy máte zaznamenaný každý moment. Počas nakrúcania Super Slow Motion videa môžete spraviť viacero spomalených záberov, rsp.ich počet nie je obmedzený. Po stlačení tlačidla spomalenia záberu len treba vyčkať pár sekúnd a opäť ho stlačíte.

Nasledujúce videá vznikali v showroome Sony v Portugalsku a zaznamenávali sme ich zariadeniami Sony Xperia XZ Premium:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Trochu rozpačitým je možno len fakt, že počas spomalených sekvencií je záber nemý. Zvuk pokračuje až opäť s klasickým záberom. Treba však uznať, že výsledný efekt týchto videí vyzerá skutočne veľmi dobre. Celé video z workshopu spolu s promo ukážkami vám prinesieme už onedlho. Zatiaľ je totiž ešte embargo na zábery, ktoré vznikali v spolupráci s režisérom menom Chris Cairns. Tie budú použité do globálneho spotu Sony.

Pozrite si aj fotografie, ktoré sme mali možnosť narýchlo odfotiť so smartfónmi. Nová vlajková loď Sony Xperia XZ Premium disponuje snímačom s rozlíšením 19 MP a 5-osou stabilizáciou. Niektoré fotografie sme fotili v rozlíšení 19 MP v pomere strán 4:3 a niektoré s rozlíšením 17 MP s pomerom strán 16:9. Podľa tvaru si teda ľahko domyslíte, o aké rozlíšenie išlo. Tu je aj link, kde si môžete stiahnuť a pozrieť fotografie v plnej veľkosti. Smartfón na recenziu sme zatiaľ neobdržali, no určite vás budeme informovať, keď dostaneme vzorku.

 

Smartfóny Sony Xperia XZ Premium budú u nás dostupné na predobjednávky od 8.mája, no keďže sa jedná o štátny sviatok, pravdepodobne sa dátum presunie na 9.máj 2017. Oficiálna cena zatiaľ nebola zverejnená. A hoci sa najskôr očakávala cenovka okolo 850 eur, je možné, že to bude pod 800 eur. Podrobnosti budú známe po zverejnení predobjednávok.

V rámci farieb sa Sony bude predávať v prevedeniach Deepsea Black a Luminuos Silver, ktorá má zrkadlovú zadnú stenu. Nápadná ružová farba Bronze Pink podľa našich informácií u nás dostupná zatiaľ nebude.

Za pozvanie na event ďakujeme spoločnosti Sony

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+