MojAndroid

Pokiaľ ide o podporu, komunikáciu alebo spoluprácu s developermi, spoločnosť Sony zaznamenala v poslednom čase veľký pokrok. Tomu svedčí aj dnešné oznámenie na oficiálnom blogu spoločnosti, podľa ktorého bol Android tablet Sony Xperia Tablet Z pridaný do Android Open Source Project (AOSP) pre zariadenia Xperia. Sony týmto sprístupnila “čistý Android” pre uvedený model.

SONY XPERIA Tablet Z

Znamená to, že všetci vývojári majú teraz prístup k tomuto softvéru a môžu sa tiež zapojiť a vylepšovať tento projekt ešte predtým, než sa tablet dostane do predaja. Projekt je stále ešte v raných fázach vývoja a spoločnosť Sony ho neodporúča používať pre každodenné použitie, no ako sme zvyknutí, takýto status bude mať pravdepodobne každá verzia.

Video znázorňujúce čistý Android spustený na Sony Xperia Tablete Z

Zdroj: blog.sony

18.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+