MojAndroid

Sony na tlačovej konferencii v Barcelone predstavil dvojicu nových smartfónov, Xperiu P a Xperiu U. Zatiaľ čo Xperia U patrí do kategórie low-endových smartfónov, Xperia P sa svojimi parametrami radí do strednej kategórie, čomu odpovedajú aj jej parametre. Xperia P je teda  vybavená dvojjadrovým procesorom s taktom 1GHz, 16GB vnútornou pamäťou a operačným systémom Android 2.3 Gingerbread, ktorý bude aktualizovaný na verziu 4.0 (Ice Cream Sandwich) v priebehu 2. štvrťroka 2012. Xperia P sa tiež pýši svojim 4 palcovým displejom, ktorý ponúkne mimoriadnu jasnosť vďaka zobrazovacej technológii “WhiteMagic”.

Xperia P prekvapí prítomnosťou NFC a konektivitou HDMI s podporou DLNA. Zariadeniu nechýba samozrejme ani 8Mpix fotoaparát s unikátnym rýchlym snímaním, záznamom v HD kvalite a technológiou Sony pre zachytávanie panoramatických 2D a 3D snímkov. Celé telo Xperie P je vyrobené z jednoliateho kovového krytu  s rozmermi 122 x 59,5 x 10,5 mm a hmotnosťou 120g. Dostupná bude v troch farebných vyhotoveniach: čiernej, bielej a červenej. Podrobné špecifikácie Xperie P a Xperie U nájdete na druhej a tretej stráne článku.

Príslušenstvo SmartDock

SmartDock, nové príslušenstvo pre smartfón Xperia P, umožní prepojenie telefónu s viacerými zaradeniami, čím smartfón premení na zábavné centrum uprostred obývačky. S diaľkovým ovládačom televízora môžu užívatelia prehrávať svoje HD videá, najnovšie filmy alebo televízne programy zo svojich smartfónov priamo na veľkej obrazovke. Do USB konektoru na SmartDock je tiež možné pripojiť bezdrôtovú klávesnicu a myš a jednoducho písať e-maily, surfovať na internete, vkladať príspevky na Facebook alebo sledovať videá na YouTube priamo na svojom televízore.

V prípade Xperie U výrobca použil rovnaký dvojjadrový procesor, 512MB RAM a 5Mpix fotoaparát. Hlavným viditeľným rozdielom oproti Xperii P je menší 3,5 palcový “Reality” displej s rozlíšením 854×480 px. Interná pamäť dosiahla kapacitu 8GB a k dispozícii je 512MB RAM. Xperia U prichádza s predinštalovaným Androidom 2.3 Gingerbread ale rovnako ako v prípade  Xperie P aj tu môžeme očakávať aktualizáciu na Ice Cream Sandwich v priebehu druhého štvrťroku. K dispozícii budú varianty v čiernej a bielej farbe.

Nová generácia telefónov od Sony je vďaka unikátnemu dizajnu okamžite rozpoznateľná. Tieto smartfóny majú atraktívne dizajnové prvky, ako napríklad transparentný prúžok, ktorý obkolesuje spodnú časť telefónu a integruje v sebe neviditeľné súčiastky antény. Tento prúžok sa rozsvieti pri prichádzajúcich hovoroch, textových správach a upozorneniach.

Smartfóny Xperia P a Xperia U budú globálne dostupné v druhom štvrťroku tohto roku.

Poznámka: živé fotografie zariadení budeme postupne dopĺňať a články aktualizovať.

Podrobné parametre Sony Xperia P
Podrobné parametre Sony Xperia U

26.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+