MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MULTIMÉDIÁ | Prichádzajú aj doplnky od Sony

Po stránke multimédií sme svedkami viacerých predinštalovaných titulov z dielne výrobcu. Prichádza typická aplikácia Sony pre fotoaparát, aplikácia pre prehrávanie hudby, vlastná galéria, aplikácia pre prehrávanie videí, Playstation či služba Xperia Lounge. Poteší tiež vlastná aplikácia pre správy či hodiny a mailového klienta. Ide však len o alternatívy od spoločnosti Google. Mimochodom, vybraný balíček aplikácií od spoločnosti Google je v tomto prípade takisto predinštalovaný rovnako ako aplikácie Amazon a Kindle.

Smartfón obsahuje dva mikrofóny a jeden reproduktor na spodnej strane zariadenia. Zvukové podanie hlasného reproduktora spĺňa akýsi pomyselný priemer. Reproduktor je naozaj hlasný, a tak vaše zvonenie a prichádzajúci hovor budete rozhodne počuť. Mimo tejto funkcie je však jeho kvalita štandardná a poslúži dobre aspoň na príležitostne pozeranie YouTube videí.

FOTOAPARÁT | Xperia rozhodne nesklame

Zariadenie smerujúce skôr do strednej triedy prináša zostavu jedného zadného fotoaparátu a jedného “selfie” fotoaparátu. Zadný snímač prináša rozlíšenie 13 MPix (f/2.0) a svojím podaním v dobrých svetelných podmienkach naozaj nesklame. Ostrosť, hĺbka či vyváženie bielej je v norme. S ubúdajúcim svetlom pochopiteľne klesá aj kvalita snímky a objavuje sa nepríjemný šum.

Z fotografických režimov môžeme spomenúť spoľahlivé automatické prepínanie na makro režim a rozhodne je cítiť aj softvérovú podporu pri slabšom osvetlení. Prostredie samotnej aplikácie pre fotoaparát od Sony je skutočne prehľadné a poteší tiež manuálny režim, kde si viaceré atribúty fotografie viete prispôsobiť podľa svojich preferencií.

Video zo zadného fotoaparátu je možné natáčať v rozlíšení 1080p pri 30 snímkoch za sekundu. Svojou kvalitou či ozvučením neohromí, no napriek tomu sú výsledky použiteľné najmä na príležitostnú dokumentáciu vašich zážitkov.

Predná kamera zariadenia ponúka rozlíšenie 8 MPix. Fotografické výsledky vôbec nie sú zlé a pre použitie na sociálnych sieťach budú rozhodne stačiť. Poteší možnosť voľby pre snímanie jednej osoby alebo viacerých osôb. Manuálny režim pre prispôsobenie niektorých funkcií je k dispozícii aj v prostredí predného fotoaparátu. Celkovo tak môžeme hodnotiť fotografickú zostavu za veľmi slušnú a Sony si zaslúži palec hore.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+