MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

DISPLEJ | Len HD rozlíšenie

Po stránke zobrazovacieho panelu prináša zariadenie veľký 5,5” IPS displej, avšak s pomerne hrubým rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Po stránke farebného spektra ide o akýsi nevyhnutný priemer. Napriek tomuto faktoru sú pozorovacie uhly displeja dostatočné a to pre použitie najmä v interiéri. Tento fakt je priamo úmerný maximálnemu a minimálnemu jasu obrazovky.

Minimálny jas je dostatočne nízky pre použitie aj v úplnej tme. Jemným problémom bol maximálny jas zariadenia, ktorý najmä pri poludňajšom slnku nebol uspokojivý. Čitateľnosť displeja bola v tomto prípade jemne problémová. Potešia možnosti ako režim spánku či vyváženie bielej v rámci farebného podania obrazovky.

VÝKON | V hlavnej úlohe známy MediaTek

Po stránke výkonu zariadenia prichádza v hlavnej úlohe dobre známy štvorjadrový procesor MediaTek MT6737T, ktorý sme mohli nájsť v rámci smartfónov strednej triedy už aj v minulosti. Zariadenie zvládne plynulý beh systému Android a jednoduchý multitasking. Pri graficky náročnejších herných tituloch však však už nebol zážitok z používania smartfónu tak rýchly a plynulý. Výkon dopĺňa grafika Mali-T720MP2. Prehľad niektorých atribútov si môžete prezrieť v benchmark testoch nižšie.

PAMÄŤ | Základná konfigurácia  

Na testovanie do redakcie k nám dorazil smartfón, ktorý obsahuje 3 GB pamäte RAM a 32 GB interného úložiska. Práve veľkosť RAM pamäte môže byť v niektorých prípadoch kľúčovým faktorom. V tomto prípade je však na dostatočnej hodnote a nezaznamenali sme problémy s prílišným zatváraním aplikácií bežiacich na pozadí. V priemere bolo k dispozícii voľných približne 900 MB až 1 GB pamäte RAM.

Vnútorné úložisko ponúka priestor 32 GB čo je už v súčasnej dobe skôr nevyhnutným štandardom. Systém Android si ukrojí približne 7 GB. Po nainštalovaní asi stovky aplikácií a nasnímaní troch desiatok fotografií sme stále zaznamenali približne 15 GB voľného miesta. Ak by vám táto hodnota nestačila, pozitívnou správou je možnosť rozšírenia. To je možné realizovať prostredníctvom pamäťovej karty MicroSD až do kapacity 256 GB.

ČÍTAČKA ODTLAČKOV PRSTOV | Chcelo by to viac

Pomerne veľká a nevyužitá “brada” na prednej strane by si doslova pýtala umiestnenie čítačky odtlačkov prstov. Nestalo sa a výrobca sa rozhodol pre umiestnenie na zadnej strane v strede pod objektívom fotoaparátu. Umiestnenie ako také je v poriadku, čítačku nájdete rýchlo a jednoducho ukazovákom vašej ruky. Takisto nie je problémom ani veľkosť zariadenia a čo sa týka zadnej steny, výrobca trafil to správne umiestnenie.

Čo je však horším faktorom – reakcie. Čítačka odtlačkov prstov rozhodne nie je najrýchlejšou na trhu, to však nie je jej úlohou. Zamrzí však kvalita samotného senzoru a rýchlosť. Čítačka si nevedela poradiť s jemnou mastnotou a dokonca nedokázala ani rozpoznať odtlačok v štandardných podmienkach. Často sme mohli byť svedkami hlášky, že prst bol na snímači priložený krátko, pričom sa na povrchu nachádzal dobrých pár sekúnd. Smartfón v danej cenovej kategórii by si rozhodne zaslúžil lepšiu a spoľahlivejšiu čítačku odtlačkov prstov. Konkurencia to v danej cene dokáže, tak prečo nie Sony?

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+