MojAndroid

Dnešné smartfóny obsahujú množstvo dôverných informácií o používateľovi, či už ide o kontakty, fotografie, kalendáre so schôdzkami, prihlasovacie údaje alebo iné. V prípade straty či krádeže svojho zariadenia, existuje v obchode Google Play niekoľko aplikácií, ktoré pomôžu pri lokalizovaní prípadne dolapení páchateľa. Podľa najnovších informácií, pracuje spoločnosť Sony na vlastnej službe “My Xperia”, optimalizovanej pre smartfóny s touto značkou a bude poskytovať bežné funkcie pre lokalizáciu, vzdialené uzamknutie, prípadne vymazanie obsahu zariadenia.

služba my Xperia

Cieľom spoločnosti je poskytnúť službu v globálnom rozsahu do konca druhého kvartálu tohto roka. My Xperia bude spúšťaná postupne vo fázach, počnúc v severských krajinách. V počiatkoch bude služba podporovať len zariadenie Xperia Acro S, no neskôr sa rozšíri aj na iné smartfóny so systémom Android Ice Cream Sandwich a vyšším. Na stránke myxperia.com si jednoducho prepojíte svoj účet so s svojím zariadením a po prihlásení budete mať prístup k spomínaným funkciám.

Funkcia MyXperia sa nachádzala aj v nami testovanej Xperii Z

Keď bude služba dostupná v našej krajine, obdržíte notifikáciu z aplikácie Update Center, kde si stiahnete aktualizáciu softvéru. Táto nainštaluje všetky potrebné súčasti pre správny chod lokalizačnej služby. V nastaveniach smartfónu sa objaví nová ponuka My Xperia, kde si ju už len jednoducho aktivujete.

Je výborné pozorovať snahu výrobcov poskytnúť vlastné riešenia bezpečnosti zariadení. Podľa nášho názoru je lokalizácia v prípade straty a krádeže nutnosťou, hlavne kvôli vysokej cene niektorých zariadení a spomínaným osobným údajom. Používate podobnú službu aj vo svojom smartfóne ?

Zdroj: androidauthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+