MojAndroid

Sony v Japonsku predstavil novú žiarovku, ktorá nie je určená len na osvetlene miestnosti, ale aj na ich ozvučenie. Pripája sa prostredníctvom Bluetooth k smartfónu alebo tabletu, z ktorého je možné ovládať jas žiarovky a hlasitosť reprodukovanej hudby. Rýchle spárovanie so zariadeniami zabezpečuje technológia NFC.

sony ziarovka-2

Samozrejme, reproduktor v prevedení žiarovky neposkytne vysoký výkon hodný plnohodnotných audio zostáv. V prípade žiarovky Sony má reproduktor priemer 40 mm a výkon len 2 W. Netreba však zabúdať, že je umiestnený priamo na žiarovke, kde pre podobne inovácie veľa miesta neostáva. Napriek tomu môže poslúžiť napríklad v miestach, kde by inak umiestnenie reproduktorovej sústavy nebolo možné. Žiarovka so svietivosťou 350 lumenov sa dá umiestniť v podstate do ktorejkoľvek objímky, do kúpeľne, obývačky, pivnice alebo kuchyne.

sony ziarovka-3

Žiaľ, novinka sa zatiaľ bude predávať len v Japonsku, kde sa jej cena má pohybovať na úrovni 200 dolárov. Dostupná bude od 23. mája

 

12.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+