MojAndroid

Spoločnosť Sony pokračuje v tradícii uvádzať modely svojich smartfónov ako na prvý trh v Japonsku. Nie je to ani teraz inak a Sony prináša dva nové modely Xperia – GX a SX.

Oba telefóny by mali byť vybavené najnovším Androidom Ice Cream Sandwich 4.0. Novinkou je fakt, že telefóny nebudú mať už „klasické“ kapacitné tlačidlá. Model Xperia SX by sa mal stať najľahším smartfónom s LTE na svete, zatiaľ čo model GX sa javí ako nástupca modelu Xperia Arc.

  

Podľa informácií by mal mať model Xperia GX 4,6 palcový Sony Reality displej s rozlíšením 720p a 1,5 GHz dvojjadrový procesor nešpecifikovanej spoločnosti. Isté náznaky však hovoria o tom, že by to mohol byť Snapdragon S4. Model GX by mal mať aj 13 Mpix fotoaparát. Doplnený by mal byť 16 GB vnútornej pamäte.

Model Xperia SX by mal vážiť len 95 gramov, a tak by sa stal najľahším LTE smartfónom na svete. Doplnený má byť 3,7 palcovým displejom, 1,5 GHz dvojjadrovým procesorom, 8 GB vnútornej pamäte a 8 Mpix fotoaparátom. Mal by byť vybavený aj požiadavkami pre japonský trh – IR prenosom a TV príjmom. Objaviť by sa mal v bielej a čiernej farbe.

V Japonsku sa oba modely objavia už tento rok počas leta, zvyšok sveta si bude musieť pár týždňov počkať.

Zdroj, foto: Sony

11.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+