MojAndroid

Sony práve vydalo krátku upútavku na predstavenie nového smartfónu, ktoré sa má konať už o niekoľko dní. Presne 3. augusta má japonská spoločnosť odhaliť nové zariadenie z radu Xperia, ktoré má podľa dostupných informácií disponovať kvalitným fotoaparátom. Ten by mal byť totižto vybavený novým snímačom IMX230, ktorý spoločnosť ukázala svetu ešte koncom minulého roka. Tento má rozlíšenie 21 Mpix a novinku v podobe 192 bodového systému zaostrovania pomocou fázovej detekcie (PDAF). Okrem toho dokáže nahrávať 4K video so snímkovacou frekvenciou 30 fps, či spomalené video 120fps v rozlíšení 720p.

PDAF zaostrovanie funguje na základe informácií z pixelov, ktoré sa nachádzajú v opačných rohoch snímača. Svetlo zo snímaného objektu na ne dopadá s inou fázou a fotoaparát vyrovnáva hodnotu fázy svetla až dovtedy, kým nie je na oboch protiľahlých pixeloch rovnaká. Vtedy je objekt dokonale zaostrený. Výhodou tejto technológie je možnosť jej priameho integrovania do snímača, a tak nie sú potrebné ďalšie súčiastky určené špeciálne na zaostrovanie.

Nový smartfón od Sony však nebude prvým zariadením s týmto senzorom. Rovnaký snímač používajú aj novinky Honor 7, Motorola Moto X StyleMoto Play. Sony má tiež rovnaký snímač IMX234 len s menším 16 Mpix rozlíšením, ktorý používa napríklad LG G4. O aké zariadenie presne pôjde momentálne nevieme, mohlo by ísť o Xperiu C5, či novú Xperiu Z5+. Všetko podstatné sa však dozvieme už o niekoľko dní.

Zdroj: androidauthority

31.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+