MojAndroid

Spoločnosť Sony predstavila nové inteligentné svietidlo pre domácnosť, ktoré ale v sebe neukrýva iba tradtičnú inteligentnú žiarovku s obmedzeným množstvom funkcií. V skutočnosti je Multifunctional Light od Sony zaujímavé zariadenie, ktoré toho zvláda oveľa viac a nájdu sa tu aj také funkcie, ktoré by ste od obyčajného svietidla neočakávali.

Ani tie bežné funkcie inteligentných žiaroviek tu ale nechýbajú. Nájdeme tu žiarovky pre celé farebné spektrum, možnosť ovládania prostredníctvom aplikácie či možnosť nastaviť automatické zapnutie a vypnutie. Tu ale funkcionalita tejto novinky iba začína. Okrem toho obsahuje svietidlo senzory pohybu, osvetlenia, teploty a vlhkosti. Nájdeme tu tiež infračervený prijímač, reproduktor s mikrofónom a z nejakého dôvodu aj slot na pamäťovú kartu.

Kombinácia týchto senzorov a pripojenia k Wi-Fi predurčuje svietidlo od Sony na celý rad zaujímavých funkcií a činností, ktoré by ste naozaj neočakávali. Multifunctional Light zvládne ovládanie televízie či klimatizácie, nastavenie termostatu a zabudovaný reproduktor môže slúžiť na prehrávanie hudby či zmeškaných správ. Najväčším pomocníkom je pri každej činnosti práve spomínaná aplikácia, ktorá umožní naprogramovať si všetky tieto funkcie v tých najrôznejších možných smeroch. Celkovo tak novinka od Sony pôsobí skôr ako inteligentné centrum pre domácnosť a s bežnými inteligentnými žiarovkami sa nemôže ani porovnávať. Novinka zatiaľ nemá stanovenú cenu a v Japonsku sa začne predávať v prvej polovici tohto roka. Nie je ani zrejmé, kedy a či vôbec sa dostane aj do ďalších častí sveta.

Zdroj: Sony via engadget

14.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+