MojAndroid

Aj napriek mnohým správam o tom, že Sony predá svoju mobilnú divíziu, sa toto tvrdenie ukázalo ako klamlivé. Potvrdil to CEO spoločnosti Sony Kazuo Hirai na výstave MWC 2015 v Barcelone, pričom na otázku o predaji mobilného segmentu reagoval priamo jeho riaditeľ Hiroki Totoki slovami: “It’s completely untrue,” teda že “ide o úplnú nepravdu”. Totoki tiež poznamenal, že ak na MWC 2015 prišiel samotný CEO spoločnosti, tak to značí, že mu mobilný segment ako taký nie je vôbec ukradnutý a stále ho zaujíma po biznisovej stránke.

Trh so smartfónmi je samozrejme veľmi aktívny, čo sa týka cenovej konkurencie a očakávame ďalší rast komoditizácie. Musíme preto urobiť nejaké zmeny v tom, ako riadime náš biznis. Jedna vec sa ale nezmení – mobilná divízia ostane významnou súčasťou skupiny Sony a dôvod toho je veľmi jednoduchý. Smartfóny, tablety, inteligentné príslušenstvo a mobilné služby sú už zakorenené v našich každodenných životoch – povedal Kazuo Hirai.

Náš tip
Sony Xperia Z4 Tablet: 2K displej a Snapdragon 810 [MWC 2015][NAŽIVO]

Vedenie spoločnosti Sony tiež potvrdilo, že sa tento rok zameria na výrobu nových mobilných zariadení, avšak s cieľom získať profit. Cieľom spoločnosti nebude “byť vo všetkom najlepší”, no zamerajú sa na také zariadenia, ktoré na trhu budú mať úspech. To dáva zmysel, keď sa pozrieme na prípad divízie notebookov VAIO. Tie na trhu patrili kvalitatívne medzi najlepšie, no ich predajnosť nebola dobrá, a tak Sony muselo predať túto divíziu. A rovnaký osud možno postretne aj ich segment s inteligentnými televízormi, ktoré sa nevedia tak dobre presadiť v súboji s lacnejšou konkurenciou. Určite však spoločnosti Sony držíme v tomto roku palce a veríme, že sa im vylepší postavenie na trhu. Bez nich by sa totižto mobilný trh vyvíjal úplne inak…

Zdroj: MobileWorldDaily, AndroidCommunity

4.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+