MojAndroid

O selfie stick sa toho v poslednej dobe napísalo viac, než dosť. Táto kontroverzná pomôcka sa stáva tradičným príslušenstvom mladých ľudí, ktorí pomocou nej zhotovujú fotografie samých seba, prípadne fotografie s priateľmi. Z času na čas sa ale objavia zaujímavé slefie stick, ktoré ponúkajú neštandardnú funkcionalitu. Presne to ponúka Solocam. Ide o netradičnú selfie stick s pripevneným kvalitným HD mikrofónom.

Vďaka tomuto faktu je Solocam ideálna pre samostatných žurnalistov, prípadne začínajúcich spevákov. Ako autori Solocam vo videu naznačujú, fotoaparáty na našich smartfónoch sa neustále zlepšujú a v súčasnosti dokážu nahrávať naozaj kvalitné video. Nekvalitný mikrofón v zariadeniach sa ale nemení a práve preto je tu Solocam. Integrovaný mikrofón dokáže nahrávať naozaj veľmi kvalitný zvuk a v spolupráci s dobrým fotoaparátom dokážete takto jednoducho natočiť prekvapivo kvalitnú reportáž.

Okrem smartfónu je totiž možné k tejto selfie stick pripveniť aj klasický fotoaparát a ešte tak zvýšiť kvalitu nahrávaného videa. Cena zariadenia je pritom veľmi priateľná – za základnú verziu si vývojári pýtajú iba 49 USD. Ak by ste ale chceli lepší mikrofón a možnosť pripojiť k Solocam iné zariadenie, ako smartfón, budete si musieť priplatiť. Táto netradičná selfie stick je aktuálne v štádiu zbierania prostriedkov na neskoršiu výrobu na portáli Indiegogo. Z cieľových 40 000 USD bolo doteraz vyzbieraných cez 10 000, a tak je Solocam na najlepšej ceste stať sa realitou.

Zdroj: Indiegogo via TechCrunch

9.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+