MojAndroid

Android zariadenia sú výborné v tom, že ponúkajú množstvo funkcií v kompaktných rozmeroch. Niekedy však jednoducho potrebujete svoje zariadenie využívať efektívnejšie, a tak siahnete po aplikáciách ako AirDroid alebo SnapPea, čo je novinka medzi windows aplikáciami. My sme sa rozhodli túto aplikáciu zobrať pod drobnohľad, a tak si môžete nižšie prečítať jej recenziu.

SnapPea je windows aplikácia v beta fáze, ktorá umožňuje takmer plnohodnotné ovládanie vašeho Android zariadenia pomocou Windows počítača. Stačí, aby ste svoj Android pripojili cez USB kábel alebo na rovnakú Wi-Fi, do akej ste pripojený na vašom počítači. Následne stačí nainštalovanú aplikáciu SnapPea spustiť a spárovať vaše Android zariadenie s PC. To by po nainštalovaní driverov malo prebehnúť automaticky.

Akonáhle je vaše Android zariadenie spárované a pripravené na používanie, môžete začať využívať jeho funkcie. Aplikácia SnapPea umožňuje spravovanie a využívanie služieb ako SMS správy, kontakty, hudba, obrázky, videá či aplikácie. Všetko môžete ovládať priamo od vášho počítača a nemusíte sa pritom ani dotknúť vášho Android zariadenia, s ktorým pracujete. Aplikácia funkciami pripomína známejší AirDroid, no ponúka o čosi viac možností. Naopak, AirDroid je vďaka využitiu cez internetový prehliadač určený pre multi-platformové používanie. Obe aplikácie majú svoje plusy a mínusy, a nakoľko sú dostupné bezplatne, odporúčame vám ich obe najprv vyskúšať a následne sa rozhodnúť, ktorú si ponecháte a budete využívať.

      

Práca s aplikáciou SnapPea bola bezproblémová a celkovo ju hodnotíme pozitívne. Pri pripojení cez USB rozhranie sú reakcie na dané úkony veľmi rýchle, poteší napríklad aj možnosť priamej práce s SD kartou vo vašom zariadení. Veľmi dobre sa píšu aj SMS správy a rozhodne zaujímavou je aj funkcia inštalovania aplikácií. Priamo v SnapPea máte totižto (v ľavej lište) dostupných niekoľko internetových obchodov s Android aplikáciami a hrami, pomocou ktorých môžete pár kliknutiami danú aplikáciu nainštalovať na pripojené zariadenie. Nižšie nájdete video poukazujúce na všetky hlavné funkcie aplikácie SnapPea.

Ak sa vám aplikácia SnapPea pozdáva, môžete si ju nainštalovať priamo z domovskej stránky po kliknutí na tento odkaz. Ak vlastníte zariadenie s OS X, môžete si stiahnuť aplikáciu na vzdialené inštalovanie aplikácií. Používatelia s operačnými systémami Linux či Ubuntu bohužiaľ aplikáciu SnapPea využívať nemôžu. Ak ste sa rozhodli, že si túto aplikáciu nainštalujete, napíšte nám do komentárov, ako sa vám páči a čo na nej najviac oceňujete. Každý váš názor sa cení!

Zdroj: LifeHacker

29.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+