MojAndroid

Americký gigant Qualcomm nepredstavil nijaký čip pre nositeľnú elektroniku už nejaký ten čas. Naposledy išlo o Snapdragon Wear 4100. Najnovšie informácie podľa webu Android Police naznačujú, že ďalší Snapdragon čip pre inteligentné hodinky je už za dverami. Reč je pravdepodobne o nástupcovi s názvom Snapdragon Wear 5100.

Qualcomm oznamil príchod nového čipu pre hodinky. Bude ním Snapdragon Wear 5100?

Významný výrobca čipov zverejnil na svojom Twitter profile krátke video s výstižným popisom, ktoré jasne naznačuje, že už onedlho sa dočkáme nového čipu pre smart hodinky. Očakávania tu boli skoro rok a až teraz sme sa dočkali oficiálnejších informácií priamo od Qualcommu. Snapdragon Wear 5100 a Wear 5100+ budú zrejme postavené na 4 nm výrobnej technológii od Samsungu. Pre porovnanie spomenieme, že predchodca je vyrobený 12 nm technológiou. Preto sa okrem vysokého nárast výkonu očakáva i nižšia energetická náročnosť a nakoniec tak aj lepšia výdrž batérie na jedno nabitie.

Značí to pre príchod Wear OS hodiniek s lepšou výdržou? To nevieme, no rozhodne sa tešíme, aké to bude neskôr v praxi. Qualcomm by mal aj naďalej využívať jadrá ARM Cortex-A53 podobne, ako tomu bolo v prípade série Wear 4100. Taktovacia frekvencia sa opäť zastaví na hodnote 1,7 GHz. Očakáva sa vylepšenie grafického akcelerátora a nasadenie rýchlejších pamätí pre RAM a ROM. Presný dátum oficiálneho odhalenia čipu a následného nasadenia do prichádzajúcich inteligentných hodiniek žiaľ teraz prezradiť nevieme, no očakávame, že sa tak stane už onedlho.

Náš tip
Takto vyzerá prvá fotografia vyhotovená 200 MP senzorom

15.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+