MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm v prípade čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 uzavrela zmluvu s juhokórejským gigantom Samsung a dohodli sa na vzájomnej spolupráci pri vývoji tohto vlajkového mobilného procesora. Qualcomm mal na starosti návrh, Samsung zase výrobu. Verzia Snapdragon 8+ Gen 1 však bola vyrobená v kolaborácii s TSMC a výsledkom bol čip, ktorý sa menej prehrieval a vyriešil neduhy, ktoré boli spojené s verziou bez prívlastku “+”. Aj to môže byť príčinou, prečo sa podľa portálu GizmoChina rozhodol Qualcomm uzatvoriť kontrakt s TSMC pri výrobe ďalšej generácie svojich vlajkových čipsetov.

Séria Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 poputuje do fabrík spoločnosti TSMC

Na sociálnej sieti Twitter analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že Qualcomm uzavrel s firmou TSMC kontrakt exkluzívne pre výrobu ďalšej generácie vlajkových čipsetov. Reč je samozrejme o sérii Snapdragon 8 Gen 2 a neskôr aj Snapdragon 8+ Gen 2. Veľký význam v tom negatívnom slova zmysle to bude teda mať pre Samsung, ktorý s americkým gigantom Qualcomm dlhšie spolupracoval. TSMC kvôli výrobe obrovského množstva čipov pre Qualcomm navýši svoju pozíciu na trhu s mikroprocesormi. Údajne sa použije 4 nm výrobný proces, zatiaľ čo Samsung už pracuje na svojej 3 nm technológii.

Snapdragon 8 Gen 2
Snapdragon 8 Gen 2 | Zdroj: GizmoChina.com

A aký je teda hlavný dôvod, prečo sa zmenil výrobca vlakových čipov? Nuž, podľa dostupných informácií bola úspešnosť Samsungu pri výrobe Snapdragonov 8 Gen 1 iba 35-percentná. To znamená, že 65 percent vyrobených mikročipov malo vady a museli byť vyradené. Pri výrobe procesorov je jasné, že určité množstvo kusov bude chybné, no 65 percent je zrejme podľa Qualcommu priveľa a preto sa rozhodol zmeniť svojho hlavného partnera. Uvidíme, ako táto spolupráca nakoniec vyjde. Čipy Snapdragon 8+ Gen 1 sa koniec koncov zdajú byť lepšie v porovnaní s tými bez prívlastku “+”, o ktorých výrobu sa staral práve Samsung.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Fold4: Poznáme ďalšie bližšie detaily
14.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+