MojAndroid

Ak máte dobrý nápad, potrebné schopnosti a usilovnosť pretaviť svoju myšlienku na realitu, aj v slovenských podmienkach môžete vytvoriť produkt, ktorým porazíte širokú konkurenciu z celého sveta. Podarilo sa to aj tímu zo Slovenska, ktorý vyhral prvé miesto spomedzi 443 prihlásených telco nápadov zo 45 krajín sveta.

Slovenský startup Excalibur vyhral medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest vďaka nápadu, ktorý urobí z mobilného telefónu bezpečný spôsob na overenie identity. Vyvíjanie produktu podporí Deutsche Telekom sumou do 500 000 eur.

Excalibur startup

Tento slovenský projekt vyhral spomedzi 443 prihlásených telco nápadov na reálny produkt či službu. “Ide o veľké riešenie na veľký problém, ktorý sa venuje nielen existujúcim ťažkostiam s overením identity, ale je pripravený aj na potreby v budúcnosti – kde je všetko pripojené na internet,” vysvetľujú Ivan Klimek, riaditeľ Excalibur a Peter Lupták, šéf marketingu a financií. Na projekte pracovali spolu s Tomášom Korenkom a Mariánom Keltikom.

Podľa tvorcov projektu je Excalibur unikátny vo viacerých oblastiach. Upevňuje existujúcu priamu dôveru medzi operátorom a používateľom. Má v sebe viac vrstiev overovania, čím chráni všetky citlivé informácie pred únikom, krádežou či hackermi. Udržiava všetky citlivé informácie nezraniteľné. Jeho princípom je využitie smartfónu a QR kódov, vďaka ktorým sa môže zákazník automaticky prihlásiť do akejkoľvek služby.

Víťaza vybrala medzinárodná porota po dôkladnom preskúmaní myšlienky a osobnej prezentácii vybraných účastníkov v Berlíne. Inováciu uvedú do praxe experti v Deutsche Telekom spolu so slovenskými víťazmi. Pripravia jej podnikateľský plán, zabezpečia hardvér, softvér, prístup k rozsiahlej infraštruktúre Telekomu a otvoria ju globálnym predajným a marketingovým kanálom. Produkt alebo prototyp produktu predstavia začiatkom decembra tohto roku na Innovation Day v Poľsku.

Súťaž Telekom Innovation Contest je súčasťou nového programu Telekom Challenge zameraného na podporu inovácií v medzinárodnej skupine Deutsche Telekom. Prehľad všetkých finalistov spolu s krátkym prehľadom o projekte nájdete na tejto stránke.

Zdroj: Slovak Telekom

14.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+