MojAndroid

Tak sme sa konečne dočkali. Slovenská pošta dnes na tlačovej konferencii oznámila, že prakticky na všetkých jej pobočkách môžeme od februára platiť kartou.

Prakticky všade, za všetko a bez poplatku

Hoci zavedenie dnes už banálnej platobnej metódy na seba nechalo poriadne dlho čakať. Dobrou správou ale je, že novinka bude dostupná celoplošne a bez obmedzení. Kartou tak zaplatíte prakticky všade, pričom za platby kartou sa neúčtuje žiaden poplatok. Okrem toho nie je ani žiaden limit, od ktorého môžete platiť kartou, takže bez hotovosti zaplatíte aj za obyčajný list. A, samozrejme, za platby kartou nie sú účtované žiadne ďalšie poplatky. Toto všetko sa pritom týka akýchkoľvek platobných kariet VISA a MasterCard, neplatí teda obmedzenie, že na Pošte zaplatíte iba kartou od Poštovej banky.

Bezkontaktné platby aj mobilná aplikácia

Okrem toho čo v týchto dňoch spúšťa Slovenská pošta vo svojich pobočkách sme sa dozvedeli aj niečo o budúcnosti, ktorou sa chce uberať. Pošta sa naďalej riadi stratégiou “Pošta 2020”, ktorá má priniesť moderné trendy aj do jednej z najstarších slovenských inštitúcií. Platby kartou sú pritom iba začiatok, už tento rok sa môžeme tešiť aj na mobilnú aplikáciu.

Okrem toho pripravenosť Slovenskej pošty na náročných slovenských zákazníkov dokumentuje aj fakt, že všetky svoje pobočky vybavila modernými platobnými terminálmi s technológiou NFC. Vďaka tomu môžete na platenie využiť aj váš smartfón či hodinky. Veríme, že si Pošta tento trend udrží a podobným moderným smerom sa bude uberať aj naďalej.

4.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+