MojAndroid

O2Ak ste zákazníkmi mobilného operátora O2, určite ste pocítili potrebu sledovať stav svojej mesačnej spotreby nad rámec voľných minút. O2 poskytuje 2 možnosti ako sledovať mesačnú spotrebu. Jednou je možnosť výpisu aktuálnej spotreby prostredníctvom sms správ ktoré sú však spoplatnené, alebo použiť sekciu “Moje O2″ portálu www.o2.sk. Obe tieto možnosti pre niektorých z nás majú svoje “ale”, práve pre týchto používateľov je tu aplikácia pre mobilné telefóny so systémom Android – O2Spotreba. Aplikácia vo svojej prvej verzii (1.0) podporuje operačný systém Android od verzie 2.1 update 1 vrátane a vyššie verzie.

Aplikácia poskytuje desktop widget a jednoduchú obrazovku na zadanie prihlasovacích údajov do portálu www.o2.sk. Po zadaní prihlasovacích údajov a pridaní widgetu na plochu widget vykonáva aktualizáciu zobrazovaných údajov každých 6 hodín ak je dostupné pripojenie k internetu (aplikácia sama pripojenie neinicializuje). Atualizácia tiež nastávapri každom zapnutí internetového pripojenia na telefóne.

Ak Vás na tomto mieste napadla otázka bezpečnosti Vaších prihlasovacích údajov, vedzte že aplikácia Vaše meno a heslo posiela na server o2.sk výhradne s použitím SSL šifrovaného pripojenia. Heslo aplikácia ukladá do telefónu zašifrované pomocou 128 bitového AES šifrovania.

Ak hovoríme o bezpečnosti aplikácia vyžaduje nasledujúce bezpečnostné povolenia od používateľa pri inštalácii:

  • prístup k internetu
  • zisťovanie stavu pripojenia k internetu

Aplikácia nevyžaduje a nemá prístup k osobným údajom uloženým vo vašom telefóne. Aplikácia bola testovaná iba s O2 Fér, prosím o prípadné vyskúšanie s inými O2 produktmi. Aplikácia nezobrazuje (zatiaľ) informácie o nakúpených voliteľných balíčkoch v danom mesiaci.

Aplikáciu je možné nainštalovať načítaním nasledovného QR kódu:

Prípadné chyby a pripomienky môžete smelo vyjadriť pomocou komentárov k tomuto článku.

Autor: misove.net

Máš aj ty vlastnú českú alebo slovenskú Android aplikáciu? Pošli nám mail na MojAndroidSK(zavináč)gmail.com a aj tvoja aplikácia sa môže objaviť na stánke MojAndroid.sk.

 

 

 

 

 

18.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+