MojAndroid
Autor: Tomáš Kendrovský
Komentár autora: Nedržte zoznam menín vo svojej hlave, ale v telefóne. Každé meniny ľudí vo Vašom kontakt liste Vám budu pripomenuté. Možnosť oslávencovi zablahoželat SMS-kou alebo telefonátom. Možnosť uložiť si notifikáciu menín do kalendára. Aplikácia obsahuje widget, ktorý dáva rýchly prehľad aktuálnych menín v danom dni.

Recenzia MojAndroid.sk
Aplikácia robí presne to, čo by ste od nej očakávali – upozorňuje na meniny Ľudí, ktorí sa nachádzajú vo vašom zozname kontaktov. No nemusia to byť len vaše kontakty, aplikácia podporuje manuálne pridávanie upozornení na vybrané mená s možnosťou pridania udalosti aj do vášho Google kalendára. Takto je možne rýchlo nastaviť mená najbližších priateľov, ktorých meniny by ste určite nemali premeškať. Existuje tu aj možnosť hromadného pridania notifikácií pre všetky kontakty.
Aplikácia má príjemné používateľské prostredie s možnosťou nastaviť si niektorú zo šiestich tém – Modrá, Jeseň, Temná, Dažďové kvapky, Ľadová a Jarná zelená. Na hlavnej obrazovke informuje o meninách kontaktov v aktuálnom, zajtrajšom a pozajtrajšom dni. V hornej časti sa nachádza týždenný prehľad mien, s informáciou o počte kontaktov, ktoré majú v danom dni meniny. Medzi týždňami sa posúvate posunom prsta zľava doprava alebo naopak. Z aplikácie si potom môžete ešte pozrieť zoznam všetkých notifikácií s možnosťou ich rýchleho zmazania dlhším dotykom.
NameDay ponuka aj jednoduchý widget na plochu, ktorý informuje o mene v kalendári v aktuálnom dni. K dispozícií je na výber taktiež niekoľko rôznych tém.
Záver
Aplikácia, ktorá pripomína meniny sa vždy zíde. Konkrétne túto som si obľúbil vďaka jej jednoduchosti a možnosti jednoduchého pridania pripomienok. Poteší aj integrácia so zoznamom kontaktov. Jedinú výhradu mám k nemožnosti pridania pripomienky, priamo kliknutím na kontakt v týždennom prehľade.

Jmeniny
Ixonos Kosice
Verzia 1.6.3 (23. 5. 2011)
Veľkosť 1,8 MB
1.6+

Zadarmo

Videorecenzia

Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránke AndroidCode.sk. Ak máte vlastnú Android aplikáciu, stačí ju prihlásiť a odborná a verejná porota ju ohodnotí. Vyhrať môžu všetci – developeri aplikácií a zaregistrovaní hlasujúci. Súťaž trvá od 1.10.-30.11.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.
25.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+