MojAndroid

Autor: Pavol Zajíček

Komentár autora: ,, Hra je založená na technológiach Unity 3D, Qualcomm Augmented Reality, OpenFeint a prináša úplne iný štýl hrania, než ten na aký sme boli zvyknutí. Pod rozšírenou realitou rozumieme kombináciu live zobrazenia prostredníctvom kamery telefónu a virtuálne generovaného obrazu. V hre ničíte objekty zhodného tvaru a farby a vašou úlohou je dosiahnuť čo najvyššie skóre v časovom limite jednej minúty. Na to aby hra fungovala, je pred samotným hraním potrebné vytlačiť na papier špeciálnu značku. “

Recenzia MôjAndroid.sk:

S hrou na podobnom princípe som sa stretol prvýkrát. Bol som z nej prekvapený a o to viac, že šlo o hru od slovenského developera. Ako prvé, čo pred hrou musíte spraviť je – vytlačiť si marker – hracie pole. Ten nájdete nižšie alebo tu. Keďže mám doma len čierno-bielu tlačiareň, skúsil som to vytlačiť dvojfarebne a fungovalo to. Celkovo je hra založená na snímaní dvojfarebných štvorcov po obvode markera, ktoré sú aj vo farebnej verzii čierno-biele, takže sa nemusíte báť. Samotné prostredie aplikácie je jednoduché a prehľadné. V základnom Menu nájdete položky Play, Leaderboards, Credits a Quit. Myslím, že ani jednu z položiek netreba detailne opisovať, poviem snáď len to, že tabuľky najlepších skóre sú porovnávané v OpenFeint.

Samotná hra má jednoduchý princíp – zostreliť dotykom čo najviac útvarov za 1 minútu. Bonusové body získavate pri kombách – 3 útvary rovnakej farby či tvaru. Hoci je AR Blitz jednoduchá hra a neponúka žiadny postup do vyšších levelov alebo nejaký cieľ, pre ktorý musíte bojovať (okrem skóre), je príjemným riešením pre dlhé chvíľky a hranie tejto hry vás určite tak rýchlo neunaví. Jediným mínusom je marker, ktorý musíte mať vždy pri sebe. Na záver už len dodám, že hra je hrateľná pri vzdialenosti zariadenia od markera najmenej 30-40 cm a plynulý chod dosiahnete len na zariadeniach s výkonnejším procesorom ( aspoň 800 Mhz).

Priebeh hry si môžete pozrieť aj na videu:

AR Blitz
Brosvision
Verzia 1.1 (14. 7. 2011)
Veľkosť 8,2 MB
2.1+

Zadarmo

 

Slovenská aplikácia je zaradená do súťaže o najlepšie slovenské Android aplikácie Android Code 2011. Zaregistrujte sa a hlasovať za aplikáciu môžete na stránke AndroidCode.sk. Ak máte vlastnú Android aplikáciu, stačí ju prihlásiť a odborná a verejná porota ju ohodnotí. Vyhrať môžu všetci – developeri aplikácií aj zaregistrovaní hlasujúci. Súťaž trvá od 1.10.-30.11.2011. Viac sa dozviete na stránke AndroidCode.sk.

24.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+