MojAndroid

Jednou z predností operačného systému Android je možnosť nahradiť prakticky ktorúkoľvek vstavanú aplikáciu inou, alternatívnou, s rozšírenými možnosťami a funkcionalitou. Týka sa to samozrejme aj klienta pre sms správy. V Google Play sa nachádza množstvo takýchto programov, medzi najznámejšie patria GO SMS Pro, alebo Handcent SMS. Dnes si predstavíme ďalšiu aplikáciu z tohto súdka, ktorá zaujme hlavne svojím jednoduchým čistým dizajnom a pohodlným prepínaním medzi jednotlivými konverzáciami.

Sliding Messaging

Sliding Messaging je smskový klient, ktorého hlavnou prednosťou je možnosť listovať medzi konverzáciami ťahom prsta v horizontálnom smere. Základom aplikácie je zoznam všetkých konverzácií, podobne, ako v mnohých iných programoch tohto druhu, pohybom prsta po displeji sa však dá medzi jednotlivými konverzáciami rýchlo pohybovať. V tomto smere aplikácia veľmi pripomína napríklad natívneho klienta pre Google Talk. Nová správa sa dá v každej konverzácii začať písať okamžite vďaka trvale zobrazenému riadku na zadávanie textu v dolnej časti obrazovky a samozrejmosťou je možnosť priamo v aplikácii začať telefonický hovor. Všetky správy sa synchronizujú s natívnou sms aplikáciou, Sliding Messaging však funguje aj vtedy, keď tú pôvodnú v nastaveniach zakážete, resp. uspíte.

Ďalšou výhodou Sliding Messaging je možnosť pridávať do správ množstvo smajlíkov, alebo emotikonov, k dispozícii ich je viac než 450. Najskôr je však ich používanie potrebné povoliť v nastaveniach (Enable Emoji). Okrem toho sa dá nastaviť možnosť rýchlej odpovede vo vyskakovacom okne, spôsob notifikácií, zvonenie, podpis a mnoho ďalšieho.

K dispozícii je aj platená verzia tohto komunikačného programu, ktorá stojí zanedbateľných 74 centov. Tá prináša okrem iného podporu pre MMS správy, šesť alternatívnych tém, možnosť zmeny farby textu a výberu pozadia pre menu s konverzáciami a správami.

16.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+