MojAndroid

Android je operačný systém, ktorý sa vyznačuje hlavne svojou variabilitou. Tá neobišla ani klávesnice, ktoré používame na komunikáciu denne a preto sa môžeme tešiť niekoľkým desiatkam rôznych alternatívnych klávesníc, ktoré sú dostupné na Google Play Store. Nie je to až tak dávno, čo sme vám priniesli porovnanie tých najlepších alternatívnych klávesníc, ktoré si môžete na svoje Android zariadenie stiahnuť a už tu máme ďalších adeptov, ktorý by si v našom rebríčku zaslúžili určite svoje miesto. Reč je o Siine Keyboard, alternatívnej klávesnici, ktorá je zadarmo a určite vám má čo ponúknuť!

Funkcie klávesnice Siine Keyboard

Siine Keyboard prezentujú jej autori ako dynamickú klávesnicu. Jej hlavnými prednosťami majú byť super-rýchle skratky, tzv. “Siines”, s najviac používanými slovami – tie sú však bohužiaľ v angličtine. Angličtina je aj jediným jazykom, ktorý táto aplikácia ponúka. Dúfajme, že sa to čoskoro zmení. Kto však komunikuje cez svoj telefón v angličtine, určite by mal spozornieť. Skratky sú v tejto klávesnici združené do akýchsi setov, ktoré si podľa tematiky stiahnete z galérie priamo cez Siine Keyboard v appdraweri vášho Androidu. Poteší aj možnosť prednastavenej vety v prípade, že ste zaneprázdnený, ktorá je dostupná pár dotykmi.

Video: Siine Keyboard Customization Tutorial

    

Ďalšou zaujímavou funkciou tejto alternatívnej klávesnice je rýchle písanie časov a dátumov. Tie pomocou tejto klávesnice napíšete naozaj rýchlo, v priebehu niekoľkých sekúnd, pomocou prideleného tlačidla “hodiny” v ľavej časti klávesnice. Na displeji sa vám zobrazí veľký číselný ciferník a vy už len ťukáte na čas, ktorý potrebujete napísať. Škoda, že predložky o,okolo,medzi a pod. tu nájdete takisto len v angličtine. Podobným spôsobom sa do správy zadáva aj dátum, jednotlivé dni vyberáte zo zobrazeného kalendára na vašom displeji.

Video: Siine Keyboard Time Tutorial

Táto klávesnica je prezentovaná aj “sexy mazaním”. Trik mazania spočíva v tom, že stačí, aby ste stlačili tlačidlo mazania a prstom robili “vlnky” smerom hore po displeji. Vieme, že to znie zložito, no určite to rýchlo pochopíte, keď to budete vidieť na videu, ktoré pridáme nižšie. Pri ostatných alternatívnych klávesniciach, ako napríklad Swype, mažete ťuknutím len jedno písmeno a podržaním tlačidla mazania celé slová.

Video: Siine Keyboard Basics Tutorial

Siine tím myslel aj na mladšou generáciu a pohral sa aj s emotikonami (“smajlíkmi”). Tie okrem prívetivého dizajnu ponúkajú možnosť vytvorenia vlastného smajlíka, čo vám umožňuje vytvoriť emotikona na každú vašu náladu alebo situáciu. Samozrejmosťou je niekoľko desiatok smajlíkov, ktoré sú už predinštalované.

Video: Siine Keyboard Emoticons Tutorial

Záver

Siine Keyboard je klávesnica, ktorá je v Google Play Store len krátku dobu. Zaujímavou je pre anglicky komunikujúcich ľudí, no autori prisľúbili pridanie ďalších jazykov, ktoré vyberú na základe ankety na ich Facebook stránke. Hádajte, kto do ankety prihlásil slovenčinu?! ;-) Pre nás, ktorí komunikujeme v rodnom jazyku, teda neostáva nič iné, len čakať. Dúfajme, že sa Siine tím s novými jazykmi a gramatikou poponáhľa a aj my si budeme čoskoro môcť vychutnať túto nápaditú a funkčnú klávesnicu, ktorá má medzi svojou konkurenciou určite čo ponúknuť. Siine Keyboard je však dosť silnou klávesnicou aj teraz, preto ak sa vám zapáčila, stiahnite si ju pomocou odkazu nižšie. Je zadarmo a za skúšku nič nedáte. Autori sa samozrejme potešia aj vášmu prípadnému feedback-u!

– Sťahuj Siine Keyboard – 

17.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+