MojAndroid

Sharp vyrobil nový CMOS fotografický snímač pre mobilné zariadenia so zatiaľ najmenšími rozmermi na trhu. Čip označovaný ako RJ63YC100 disponuje rozlíšením 12,1MPix a má optickú stabilizáciu obrazu. Hrúbka snímača je len 5,47mm a vyrobený je technológiou BSI (backside-illuminated sensor), vďaka čomu bude  viac citlivý a vytvárať by tak mal kvalitné fotografie vrátane Full-HD videa.

Snímač s takýmito rozmermi využijú výrobcovia pre návrh ešte tenších smartfónov bez nutnosti zväčšiť hrúbku konštrukcie – príkladom môže  byť napríklad Motorola Droid RAZR s výrazným skokom v hornej časti.

Sharp začne s masovou produkciou tohto senzoru od januára budúceho roku s plánovanou produkciou 100.000 kusov mesačne.  Prvé vzorky sa k výrobcom dostali už minulý týždeň.

Zdroj: phandroid.com

5.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+