MojAndroid

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú problémy s ranným vstávaním, tak by ste mali zbystriť pozornosť. Nový typ náramku si totižto berie na mušku práve ranných spáčov, ktorí aj po niekoľkých zvoneniach budíka, nepríjemný zvuk úplne ignorujú alebo ho odsúvajú na neskôr. Tzv. Shock Clock si však s nimi má poradiť efektívnym spôsobom.

Novinka funguje veľmi jednoducho. Na ruke máte zariadenie, ktoré po nastavení času budenia, začne najskôr vibrovať. Ak sa nezobudíte, tak pritvrdí a začné pípať a ak ani to nepomôže, prichádza na radu elektrošok, ktorí by vás mal zaručene prebudiť. Podľa autorov projektu sa mozog používateľa postupne vytrénuje tak, aby sa prípadnému elektrošoku vyhol a zobudilo vás už jemné vibrovanie.

To, či bude mať tento náramok skutočne taký efekt ako sľubujú jeho autori je otázne, no každopádne, tento spôsob budenia nebude určený úplne pre každého. Shock Clock stojí 79 dolárov, čo je vzhľadom na obmedzené funkcie pomerne vysoká čiastka. Dajte nám vedieť, čo si o tomto zariadení myslíte vy.

 

 

23.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+