MojAndroid

Dnes na konferencii Samsung Developers Conference v San Franciscu mal byť konečne predstavený prvý ohybný smartfón od Samsungu. O jeho predstavení sa hovorí už niekoľko rokov odkedy v roku 2011 spoločnosť prvýkrát ukázala ohybný AMOLED displej. Každý rok sa odvtedy očakávalo, kedy tento displej využije pre skladacie zariadenie, či už smartfón alebo tablet. Nedávno jej prvenstvo uchmatol čínsky výrobca Royole so skladacím smartfónom FlexPai. Napriek tomu sme sa ani dnes nedočkali od Samsungu predstavenia finálneho smartfónu so skladacou konštrukciou a ohybným displejom. Na konferencii sa síce mihol, ale len na krátku chvíľu a za slabého osvetlenia. Samsungu ale ukázal Infinity Flex displej, ktorý budú využívať práve skladacie zariadenia.

Zariadenie, ktoré sa na konferencii objavilo malo v zavretom stave samostatný 4,6-palcový vonkajší displej a pripomínalo klasický smartfón. Po jeho roztvorení sa vďaka druhému ohybnému 7,3-palcovému Infinity Flex displeju s pomerom strán 4:3 zmenilo zariadenie v tablet. Pre vnútorný aj externý displej Samsung predstavil aj nové UI pre systém Android s názvom One UI. Na ňom dokonca spolupracoval so samotným Googlom.

Aplikácia z vonkajšieho displeja sa po otvorení roztiahne na celý vnútorný displej bez straty dát. Na vnútornom displeji môžete mať zobrazené až tri aplikácie v tzv. MultiActive Windows. Podľa Samsungu by sme mali dočkať predstavenia finálneho zariadenia už čoskoro.

 

Spoločnosť Samsung na konferencii predstavila aj nové grafické rozhranie pre svoje klasické Android smartfóny, vylepšeného asistenta Bixby konečne otvoreného pre aplikácie tretích strán a nové možnosti Samsung zariadení pre inteligentnú domácnosť (IoT).

7.11.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+