MojAndroid

Či chceme alebo nie, skladacie telefóny sú blízkou, v prípade Samsungu dokonca aktuálnou budúcnosťou. Téme sa dnes už venuje prakticky každý veľký výrobca, no jednotkou na trhu je práve Samsung. Momentálne predáva už tretiu generáciu svojho špičkovo vybaveného skladacieho telefónu  s ohybným displejom – Galaxy Z Fold3 5G. 

Začiatky samozrejme jednoduché neboli. Avšak aktuálne modely od Samsungu majú vychytané všetky muchy a sú plnohodnotnými zariadeniami, ktoré sa funkčnou výbavou môžu porovnávať s tými najlepšími bežnými telefónmi.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G: Štýlový a kompaktný

Samsung Galaxy Z Flip3 5G je ideálnou voľbou pre používateľov, ktorí preferujú kompaktné rozmery, a zároveň sa nechcú obmedzovať výkonom či funkciami. Tento telefón ponúka špičkové parametre na čele s veľkým Dynamic AMOLED 2X displejom s uhlopriečkou 6,7 palca, FullHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. 

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V otvorenom stave ide o plnohodnotný telefón na každodenné používanie s kvalitným fotoaparátom, vysokým výkonom, kvalitným spracovaním či rýchlym nabíjaním. Ak ho zatvoríte, získate maximálne kompaktné zariadenie, no o najdôležitejšie funkcie stále neprídete.

Vďaka vonkajšiemu displeju o nič neprídete

Samsung Galaxy Z Flip3 5G má totiž aj druhý informačný displej, ktorý príde vhod práve v zatvorenom stave. Vy vďaka nemu neprídete o žiadne dôležité notifikácie či správy a ak vám niekto volá, informáciu o tom, kto to je, máte bez toho, aby ste museli telefón otvoriť.

Zdvihnúť alebo zložiť hovor je maximálne jednoduché. Stačí zariadenie otvoriť alebo zatvoriť a vybavené. Presne tak, ako to poznáme z dávnych čias vyklápacích telefónov, avšak v modernom prevedení.

Samsung Galaxy Z Flip3
Vonkajší displej Galaxy Z Flip3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pánt je navrhnutý tak, že spodnú časť telefónu je pri fotografovaní možné použiť aj ako statív, čo je maximálne praktické. A nielen pri fotografovaní, ale napríklad aj pri videohovoroch. Už nemusíte hľadať miesto či objekt, o ktorý by ste ho opreli. Stačí otvoriť do uhla, ktorý vám vyhovuje najviac. Je to také jednoduché.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G: Vrchol ľadovca

Rovnakú funkcionalitu fotoaparátu získate aj s väčším Galaxy Z Fold3 5G. Tento model je vhodný pre najnáročnejších používateľov, ktorí vyžadujú maximálnu funkčnosť, využijú výhody veľkého displeja, a zároveň si potrpia na kvalitný fotoaparát či atraktívny dizajn.

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Galaxy Z Fold3 5G toto všetko ponúka. Osadený je výkonným procesorom, ktorý zvládne aj tie najnáročnejšie hry a technologický pokrok dokonca umožnil aj to, že je zariadenie vodoodolné. Aj napriek tomu, že ide o skladací telefón s ohybným displejom. A vodoodolný je aj Galaxy Z Flip3 5G.

Kvalitné 120 Hz displeje

Hlavnou pýchou je samozrejme ohybný displej. Ponúka štedrú uhlopriečku 7,6“, ide o Dynamic AMOLED 2X panel s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a rozlíšením 2208 x 1768 pixelov. Ak potrebujete telefón ovládať jednou rukou, napríklad v MHD, jednoducho ho zatvoríte.

Samsung Galaxy Z Fold3
Na veľkom displeji sa pracuje pohodlne | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V tomto prípade sa môžete spoľahnúť na veľký vonkajší displej, ktorý efektívne využíva takmer celú prednú stranu telefónu. Nechýba mu samozrejme ani obnovovacia frekvencia 120 Hz, takže zážitok z prechodu z vnútorného na vonkajší displej je konzistentný a ničím nerušený.

Zatvorený či otvorený? Prácu dokončíte tak, ako vám to vyhovuje

Celkový dojem z používania podčiarkuje funkcia App Continuity. Tá umožňuje plynulé prechody medzi zloženým a rozloženým režimom. Stačí len otvoriť a pokračovať v začatej práci.

Samsung Galaxy Z Fold3
Vonkajší displej je veľký a pracuje sa s ním pohodlne | Foto: Redakcia

Chýbať samozrejme nesmú tri fotoaparáty na zadnej strane, všetky s rozlíšením 12 megapixelov. Výsledné zábery svojou kvalitou rozhodne nesklamú. Aj napriek tomu, že Galaxy Z Fold3 nie je vyslovene fotomobilom, jeho fotoaparát patrí medzi špičku na trhu.

Bezkonkurenčná softvérová podpora

Dôležitou súčasťou kvalitného telefónu je aj softvérová podpora. A v tomto smere Samsung doslova exceluje. Najnovšie skladacie telefóny majú sľúbené až 4 aktualizácie operačného systému Android a bezpečnostné aktualizácie po dobu až 5 rokov. Tak čo? Kupujete?

30.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+