MojAndroid

Budúcoročná vlajková séria Samsung Galaxy S24 bude predstavená opäť v dvoch verziách, a to v prevedení s čipmi Snapdragon a Exynos. Druhý spomínaný podomácky vyrobený čipset bude veru zaujímavý a v porovnaní s predošlými generáciami snáď aj podarenejší. Ako informuje portál SamMobile, okrem vylepšení hrubého výkonu, juhokórejský gigant podnikne aj zmeny týkajúce sa zlepšenia používateľského zážitku pri fotení.

Čo nové prinesie Exynos 2400 po takmer dvojročnom vývoji?

Čipset Exynos 2400, ktorý bude použitý v pripravovanom vlajkovom modelovom rade, bol vo vývoji takmer dva roky. Prinesie lepšie CPU, GPU a taktiež aj prepracovanejšie AI schopnosti. Očakáva sa, že CPU jednotka bude pozostáva až desiatich jadier, no budeme si ešte musieť počkať na oficiálne informácie zo strany samotného výrobcu.

Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík

Nový čip by mal opraviť aj oneskorenie uzávierky, alebo aj takzvaný “shutter lag”. Ten je na smartfónoch značky Samsung celkom známy a dokáže degradovať zážitok z používania. Ide o situáciu, kedy prebehne animácia vyhotovenia fotografie, no fotografia samá o sebe sa vytvorí až niekoľko desatín sekundy neskôr. Používateľ tak môže mať pocit, že snímku vytvoril ešte skôr, čoho následkom býva rozmazaný výsledný záber.

Samsung Galaxy S23 Ultra fotoaparat
Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung údajne ďalej pre používateľov pripravuje i funkciu s názvom “Zoom Anyplace”, ktorá povolí používateľom vytvárať až štvornásobne priblížené zábery pohybujúcich sa objektov bez akéhokoľvek rozmazania. Má údajne ísť o technológiu postavenú na AI algoritmoch, ktorá v praxi ešte lepšie využije 200 MP senzor.

Náš tip
Tip na príslušenstvo: Nová verzia inteligentného lokátora predmetov už v predaji

9.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+