MojAndroid

Ak ste používateľmi novších zariadení Samsungu, pravdepodobne ste sa už stretli s funkciou Inteligentná pauza. Táto dokáže automaticky pozastaviť prehrávanie multimédií vtedy, keď sa nepozeráte na displej. Juhokórejský výrobca však údajne nie je vlastníkom patentu na túto vychytávku. Právo na túto technológiu si nárokujú Queen’s University a nezisková organizácia PARTEQ, ktoré tvrdia, že Samsung ju ukradol.

smartpause

Juhokórejský výrobca údajne rokoval s obidvoma stranami o odkúpení patentov na túto funkciu, neskôr však od svojho snaženia ustúpil. Napriek tomu, Inteligentnú pauzu vo svojich najnovších zariadeniach použil (disponuje ňou napríklad Samsung Galaxy S4, Galaxy Note 3 a iné).Vlastníci patentu Samsungu ponúkli licencovanie patentu, ten to však odmietol a tak sa rozhodli ísť cestou súdnej žaloby. O tom, či Samsung skutočne porušuje patenty, sa dozvieme až neskôr. Patentová žaloba bola totiž podaná len 31. januára a tak bude ešte chvíľu trvať, kým sa dostane na súd. Otázne je, prečo sa Queen’s University a PARTEQ začali o práva na funkciu  Inteligentná pauza zaujímať takmer po roku od jej uvedenia v zariadeniach Samsungu.

Zdroj: cultofandroid

14.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

7 odpovedí na “Samsung sa bude súdiť o funkciu Inteligentná pauza”

  1. By som chcel vedieť (Ste mohli už pri písaní článku aspoň vygoogliť a doložiť kvalitné info), či tá univerzita má aj nejaké zariadenia, ktoré disponujú touto funkciou, nakoľko ak nie, tak sa jedná o patentového trola a ako to už poznáme, tým pádom by tento patent mal byť zrušený.

    • Ide len o patent na túto technológiu. Ale patentovým trollom by som ich nenazýval. Toto označenie si väčšinou vyslúžia tie spoločnosti, ktoré patenty len skupujú a následne ich používajú na vysúdenie finančného odškodného. Teda tie, ktoré patenty nevymysleli, len sú v ich vlastníctve.

  2. A na co su nam patenty, ktore sa nedostanu do uzivania obycajnym uzivatelom? Ak sa najde niekto, kto da zmysel inovaciam a objavom, tak by som to neriesil. Chapem, ze vyvoj stoji nejake prachy, ale zase na co nieco vyvijat, ked to zostane len ako projekt???

Pridaj komentár

+