MojAndroid

Ak ste používateľmi novších zariadení Samsungu, pravdepodobne ste sa už stretli s funkciou Inteligentná pauza. Táto dokáže automaticky pozastaviť prehrávanie multimédií vtedy, keď sa nepozeráte na displej. Juhokórejský výrobca však údajne nie je vlastníkom patentu na túto vychytávku. Právo na túto technológiu si nárokujú Queen’s University a nezisková organizácia PARTEQ, ktoré tvrdia, že Samsung ju ukradol.

smartpause

Juhokórejský výrobca údajne rokoval s obidvoma stranami o odkúpení patentov na túto funkciu, neskôr však od svojho snaženia ustúpil. Napriek tomu, Inteligentnú pauzu vo svojich najnovších zariadeniach použil (disponuje ňou napríklad Samsung Galaxy S4, Galaxy Note 3 a iné).Vlastníci patentu Samsungu ponúkli licencovanie patentu, ten to však odmietol a tak sa rozhodli ísť cestou súdnej žaloby. O tom, či Samsung skutočne porušuje patenty, sa dozvieme až neskôr. Patentová žaloba bola totiž podaná len 31. januára a tak bude ešte chvíľu trvať, kým sa dostane na súd. Otázne je, prečo sa Queen’s University a PARTEQ začali o práva na funkciu  Inteligentná pauza zaujímať takmer po roku od jej uvedenia v zariadeniach Samsungu.

Zdroj: cultofandroid

14.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+