MojAndroid

Dnes sme vám už ukázali aký výkonný je procesor OMAP 5 oproti štvorjadrovému čipu Nvidia Tegra 3. Do súboja procesorov však okrem Texas Instruments a Qualcommu mieri aj Samsung, ktorý sa na MWC chystá predstaviť štvorjadrový  Exynos 4412. Aby bol nový čip ešte rýchlejší a energeticky menej náročný použil Samsung 32nm výrobný proces. Nový štvorjadrový procesor Exynos má byť o 26% výkonnejší, no zároveň až o 35-50% úspornejší.  Narozdiel od NVIDIA Tegra 3, kde je nízka spotreba zabezpečovaná aj tzv. doplnkovým piatym jadrom, sa Samsung spolieha viac na pokročilý manažment spotreby. Preto je každé jadro ARM Cortex A9, ktoré môže pracovať na frekvencii od 200MHz do 1,5GHz, zapínané podľa aktuálnej potreby.  Nový čip integruje tiež štvorjadorvý grafický čip ARM Mali, 64-bit Neon media engine a dual-channel ovládač pamäte.

Exynos 4412 má zvládnuť prehrávanie videa cez projektor a problémy by mu nemali robiť ani  Full HD videá v 3D. Má byť priamou konkurenciou pre NVIDIA Tegra 3 procesor a objaviť by sa mal v tabletoch rovnako ako aj v high-end smartfónoch do konca tohto roka.

Zdroj: slashgear.com

24.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+