MojAndroid

Každý milovník sci-fi už minimálne raz v živote zatúžil po nejakej technologickej hračke, ktorá bola zobrazená práve vo filmoch či seriáloch tohto žánru. Hoci sme od objavenia teleportu či reálneho svetelného meča ďaleko, niektoré technológie budúcnosti sú nám bližšie než si myslíme. Ako píše portál Android Community, najnovšie nám to so svojim novým patentom dokazuje spoločnosť Samsung.

Majú vyzerať ako obyčajné okuliare

Je známe, že sa kórejský gigant už istý čas angažuje vo svete virtuálnej reality. Dokonca spolupracuje s firmou Oculus, a teda s jedným z najväčších hráčov na tomto stále sa vyvíjajúcom trhu. Najväčší výrobca smartfónov na svete si však uvedomuje, že hoci je virtuálna realita zaujímavá, budúcnosť spočíva skôr v rozšírenej realite. Ak vám je tento pojem neznámy, tak vedzte, že označuje fyzicky skutočné prostredie obohatené o rôzne digitálne prvky. V nedávnej minulosti ste sa mohli stretnúť už s viacerými zariadeniami, ktoré rozšírenú realitu podporujú.

Jedným z nich môže byť napríklad váš smartfón. Telefóny od Sony či priamo od spoločnosti Google totiž obsahujú nejaké tie AR nálepky spolupracujúce s fotoaparátmi. Nejde však o nič prevratné a potenciál rozšírenej reality zostáva zatiaľ nevyužitý. Využiť by ho ale mohol práve Samsung so svojimi novo patentovanými okuliarmi. Tie v mnohých smeroch pripomínajú okuliare, ktoré nosil Tony Stark v posledných Avangeroch. Nie je to ani tak vzhľadom ako skôr funkčnosťou.

Miesto toho ale budú neobyčajné

Podľa dokumentácie predloženej americkému patentovému úradu majú tieto okuliare pripomínať okuliare klasické. Od nich však majú byť značne inteligentnejšie, pričom by sa mali automaticky zapínať a vypínať v prípade zloženia rozloženia. Po nasadení na oči by používateľ mal byť schopný cez tieto okuliare vidieť svoje okolie, avšak na sklá by sa cez digitálny projektor premietali aj rôzne digitálne prvky. S nimi by potom v ideálnom prípade malo byť možné manipulovať tak, ako to robil Tony Stark vo filmoch od MCU.

Náš tip
Samsung Galaxy A80: Áčko s vysúvacím fotoaparátom | Unboxing

Viac nám však samotná dokumentácia neprezradila a, bohužiaľ, zatiaľ nie je isté ani to či sa tohto produktu niekedy skutočne dočkáme. Samsung s ním už ale rozhodne začal experimentovať a ak sa mu podarí docieliť požadovanú kvalitu, možno sa skôr či neskôr na trhu objaví. Kúpili by ste si niečo podobné? Pokojne sa nám vyjadrite dole v komentároch.

 

15.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+