MojAndroid

Tí z vás, ktorí pozorne sledujú scénu s mobilnými zariadeniami, si možno pamätajú ešte rok 2013, v ktorom zažívalo BlackBerry krízu. Tú sa snažili vyriešiť hľadaním kupcu medzi spoločnosťami ako Google, Samsung či inými gigantmi. Vtedy sa im síce neporadilo zohnať niekoho, kto by mal o spoločnosť záujem, no dnes sa hovorí o tom, že si na výrobcu mobilov s vlastným systémom robí zálusk Samsung. Správy však prichádzajú zo zdrojov kórejskej spoločnosti, zatiaľ čo BlackBerry tieto dohady popiera. Akvizícia by mala mať hodnotu 7,5 miliardy dolárov.

Spoločnosť BlackBerry si je (s rešpektom) vedomá niektorých vyhlásení v tlači o akvizícii spoločnosťou Samsung, ktoré boli dnes publikované. Odmietame však akékoľvek diskusie so spoločnosťou Samsung ohľadom odkúpenia našej spoločnosti. Politika spoločnosti BlackBerry nebude komentovaná a nechceme sa spájať ani so žiadnymi dohadmi a špekuláciami, pričom sa nehodláme situáciu ďalej komentovať.

Zahraničné dohady hovoria o tom, že Samsung má zálusk na BlackBerry najmä kvôli patentom a zariadeniam s hardvérovou klávesnicou. Práve tú totižto ponúka BB ako jeden z posledných výrobcov. Samsungu by zariadenie s vlastnou klávesnicou mohlo pomôcť v konkurenčnom boji so spoločnosťou Apple, ktorá takýto smartfón rozhodne nepripravuje. Ako sa však vedenie Samsungu nechalo počuť, zaujímajú ich viac patenty ako zariadenia samotné. Iná teória hovorí o tom, že túto správu niekto falošne vypustil len preto, aby stúpla hodnota akcií spoločnosti BlackBerry. Tie totižto dnes ráno “vyskočili” o 15% vyššie, no v týchto chvíľach sa vrátili už na normálne hodnoty. Uvidíme, ako sa táto situácia vyvinie a budeme ju určite aj naďalej sledovať.

Aktualizácia 09:45 – Správu o tom, že Samsung chce kúpiť Blackberry, dementoval už aj samotný Samsung.

Zdroj: TheVerge

15.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+