MojAndroid

Správy o majoritnej pozícii spoločnosti Samsung na mobilnom trhu nie sú žiadnou novinkou, no aktuálne štatistiky od Localytics ukazujú akou mierou výrobca v poslednej dobe pokročil. Podľa správy vládne Samsung 63 % podielom všetkých Android zariadení, vrátane smartfónov a tabletov. To je takmer dvojnásobok trhového podielu, ktoré vlastnia ostatní výrobcovia mobilných zariadení, ako HTC, LG, Sony, Motorola a iní. Na druhom mieste sa umiestnilo HTC, ktorému dýcha na krk spoločnosť LG. Výsledky prieskumu vychádzajú z pozorovania 25 miliónov unikátnych Android zariadení od októbra do novembra aktuálneho roka.

globalny podiel androidu

K najpopulárnejším zariadeniam patria podľa správy Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy S2, Galaxy Note 2, Galaxy S3 mini a ďalšie Samsung smartfóny. HTC One sa umiestnil až na ôsmom mieste rebríčka s podielom 1,3 %. Kórejský výrobca kontroluje aj trh s tabletmi, kde zastáva 53 % trhový podiel. K najpopulárnejším riešeniam tejto kategórie patrí Galaxy Tab 2 s takmer 40% podielom. Na treťom mieste sa pochopiteľne umiestnil Nexus 7 s 15% podielom a za ním stojí Kindle Fire HD 7″.

globalny podiel androidu

Zdroj: Localytics, SamMobile

12.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+