MojAndroid

Spoločnosť Samsung Electronics na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2018 predstavila svoju víziu a stratégiu v oblasti internetu vecí (IoT).

Počas tlačovej konferencie Samsung predviedol svoju jedinečnú schopnosť ponúknuť užívateľom bezproblémové prepojenie zariadení určených pre domácnosť, kanceláriu i mobilné použitie. Samsung pracuje na tom, aby do roku 2020 podporovali všetky jeho produkty IoT. Spoločnosť taktiež oznámila svoj plán podporiť rozšírenie IoT prostredníctvom otvorenej, konzistentnej a inteligentnej platformy.

Do roku 2020 inteligencia vecí pre každého

V spoločnosti Samsung veríme, že IoT by nemalo byť o nič zložitejšie než stlačenie vypínača. Nové produkty a služby, ktoré dnes predstavujeme, by mali prispieť k jednoduchšiemu a prirodzenejšiemu používaniu IoT.

Rozhodli sme sa, že urýchlime rozšírenie IoT medzi všetkých užívateľov a do roku 2020 ho budú podporovať všetky pripojiteľné zariadenia Samsung. Tento pokrok dovolí užívateľom oceniť výhody života, v ktorom je všetko jednoducho a prirodzene prepojené.

Uviedol Hyunsuk Kim, prezident spoločnosti a riaditeľ divízie Consumer Electronics spoločnosti Samsung a Samsung Research.

Filozofia spoločnosti Samsung v oblasti IoT je postavená na otvorených inováciách, ktoré IoT sprístupňuje väčšiemu počtu ľudí a ktoré v spojení s inteligenciou dokážu ponúknuť každému užívateľovi individuálne prispôsobený zážitok. Dnešný roztrieštený a zložitý ekosystém IoT je pre takéto rozšírenie prekážkou. Aby sa IoT stal skutočne prístupným a všadeprítomným, potrebuje dosiahnuť isté kritické množstvo a rovnako potrebuje otvorené inovácie. Široké portfólio produktov zahŕňajúce televízory, domáce spotrebiče a smartfóny a popredné postavenie spoločnosti Samsung pri budovaní konektivity 5G stavajú Samsung do dobrej počiatočnej pozície, aby mohol prostredníctvom platformy SmartThings ponúknuť otvorený ekosystém IoT.

Jednotná aplikácia SmartThings

Na jar 2018 ju predstaví Samsung a nahradí súčasné aplikácie zamerané na IoT vrátane aplikácií Samsung Connect, Smart Home, Smart View a ďalšie a umožní ovládať akékoľvek zariadenie podporujúce SmartThings priamo z telefónu, televízora, auta alebo zo samostatnej aplikácie.

Neoddeliteľnou súčasťou vízie spoločnosti Samsung je, aby všetky zariadenia boli pripojené a dokázali inteligentne komunikovať. Digitálny asistent Bixby od spoločnosti Samsung prináša individuálne prispôsobené služby postavené na umelej inteligencii do viacerých zariadení. V roku 2018 bude hlasové ovládanie prostredníctvom asistenta Bixby dostupné vo vybraných smart televízoroch a v nových chladničkách Family Hub, v ktorých zjednoduší vykonávanie každodenných činností.

Budovanie prepojenej budúcnosti

Spoločnosť Samsung zdôraznila svoje odhodlanie investovať do perspektívnych technológií. V roku 2017 vynaložila na výskum a vývoj viac než 14 mld. USD. Zvýšila taktiež svoje investície prostredníctvom programu Samsung NEXT, čo je kľúčová iniciatíva, prostredníctvom ktorej chce Samsung urýchliť svoju transformáciu v integrovanú hardvérovú a softvérovú spoločnosť.

Nové produkty a služby oznámené na veľtrhu CES 2018 ukazujú, aký pokrok zaznamenala spoločnosť Samsung pri budovaní hladko prepojeného internetu vecí (IoT).

Zdroj: Tlačová správa 

11.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+