MojAndroid

Virtuálna realita je ďalším míľnikom v mobilnej technológii. Hoci sú už dnes dostupné technológie ako Oculus Rift, stále to nie je to pravé orechové, niečo, čo by sme mohli označiť ako “mobilné”. Zmeniť to chce viacero firiem a samozrejme Samsung pri tom nemôže chýbať. Jeho najnovším počinom je Samsung Gear VR, aplikácia pre príslušenstvo s virtuálnou realitou. Tá okrem svojich funkcií nechtiac prezradila aj to, ako bude VR príslušenestvo od Samsungu vyzerať.

gear-vr-software-1 gear-vr-software-2 gear-vr-software-3

Samsung Gear VR je akýmsi sprievodcom pre nastavenie VR príslušenstva. Aplikácia ponúka niekoľko funkcií, pričom samotné zariadenie od Samsungu zobrazuje aj na jednoduchej grafike. Tá napovedá, že pôjde o okuliare podobné Oculusu Rift, pričom novinka od Samsungu bude disponovať aj dotykovou plochou a tlačidlom Späť v zadnej časti. Inteligentné okuliare sa budú samozrejme dať ovládať aj hlasom, pravdepodobne pomocou hlasového asistenta S Voice. Zo spomínaných funkcií pripomenieme možnosť vidieť cez okuliare na reálny svet (zmena obrazovky na priehľadnú), či upozornenie, ktoré vám každú hodinu oznámi, že ste ešte stále vo virtuálnej realite a nemáte zabúdať na skutočný svet. A kedy Samsung toto príslušenstvo predstaví? Zrejme už o niekoľko týždňov na výstave IFA 2014 v Berlíne, kde nebudeme chýbať ani my.

Zdroj: AndroidAuthority, SamMobile

25.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+