MojAndroid

Najnovšie inteligentné hodinky Gear S s OS Tizen spoločnosti Samsung sa budú predávať aj na Slovensku. Hoci zatiaľ nepoznáme ich odporúčanú cenu, vieme aspoň to, kedy sa majú u nás začať predávať. Samsung prostredníctvom tlačovej správy informoval, že by sa tak malo stať už v priebehu októbra, presnejší dátum však spoločnosť nešpecifikovala. Spolu s hodinkami začne predávať aj slúchadlá Gear Circle, ktoré svojím vyhotovením pripomínajú náhrdelník.

Samsung Gear S prinášajú funkcie smartfónu na vaše zápästie. Hodinky ponúkajú 2-palcový Super AMOLED displej, ktorý je ohnutý a prispôsobený pre nosenie na ruke. Gear S prichádzajú s poriadnou dávkou konektivity, ktorá zahŕňa 3G modem, Wi-Fi aj Bluetooth. Po hardvérovej stránke ponúkajú bližšie nešpecifikovaný dvojjadrový procesor taktovaný na frekvenciu 1 GHz, 512 MB pamäte RAM a 4 GB vnútornú pamäť. Integrovaný 2-palcový displej má rozlíšenie 360 x 480 pixelov, pričom celkové rozmery zariadenia sú 39,8 x 58×3 x 12,5 mm. Batéria dosahuje kapacitu 300 mAh a Samsung spomína 2 dňovú výdrž pri bežnom používaní. Hodinky sú okrem toho odolné voči prachu a vode (IP67) a sú vybavené senzormi – akcelerometer, gyroskop, kompas, snímač osvetlenia, UV, barometer a snímač tepu.

Náš tip
POROVNANIE | Motorola Moto 360 vs LG G Watch R vs Samsung Gear S

Samsung na trh uvádza aj novinku Gear Circle – slúchadlá pripomínajúce náhrdelník. Pri spárovaní slúchadiel so smartfónom (cez Bluetooth) môže užívateľ prijímať hovory, počúvať hudbu a zadávať hlasové príkazy. Gear Circle sú vybavené aj magnetkami (v časti náušníkov), vďaka ktorým je možné slúchadlá spojiť a nechať ich na krku ako náhrdelník. Pri prichádzajúcom hovore, alebo ako upozornenie na dôležitú udalosť, sa Gear Circle rozvibrujú.

Zdroj: tlačová správa

2.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+