MojAndroid

Samsung rozširuje portfólio svojich fitness zariadení o nový športový náramok Gear Fit2 a bezdrôtové slúchadlá Gear IconX. Pre mnohých bude veľkým lákadlom samostatne fungujúci hudobný prehrávač a v prípade novej generácie Gear Fit aj vstavané GPS a merač srdcového tepu. Plusom je prítomnosť veľkého zakriveného AMOLED displeja s vysokým rozlíšením, ktorý má byť dvakrát širší ako u predchodcu, čim uľahčuje monitorovanie cvičenia alebo čítanie správ a odpovedanie na textové notifikácie.

Samsung Gear Fit 2 budú zobrazovať notifikácie na veľkom zakrivenom AMOLED displeji a okrem nich bude možné presné sledovať aj prejdenú trasu na mape – to všetko vďaka väčšiemu displeju, ktorý má byť dvakrát širší ako u predchodcu. Juhokórejský výrobca sa tiež spojil so Spotify a na novej generácii zariadenia ponúkne používateľom aj prístup k databáze skladieb tejto hudobnej služby. Prostredníctvom náramku tak môžete počúvať hudbu nielen z lokálne uložených skladieb, ale aj z miliónov titulov dostupných práve v Spotify. V tomto prípade už ale budete potrebovať mať pri sebe smartfón.

Parametre Samsung Gear Fit2 a Samsung Gear IconX

Batéria má veľkosť 200 mAh a podľa výrobcu udrží náramok pri bežnom používaní v chode 3-4 dni. Výdrž v standby režime je ešte o jeden deň dlhšia. Zaujímavosťou je, že Samsung Gear Fit 2 je momentálne kompatibilný len s Android zariadeniami od verzie operačného systému 4.4. Nebude teda určený pre všetkých a už vôbec nie, aspoň zatiaľ, pre majiteľom Apple zariadení.

Funkcie náramku Samsung Gear Fit2:

  • Ergonomický, elegantný a štíhly dizajn
  • Zakrivený Super AMOLED displej (farebný) s vysokým rozlíšením pre jednoduché monitorovanie cvičenia alebo čítanie správ a odpovedanie na textové notifikácie.
  • Vstavaná GPS navigácia a senzor pulznej frekvencie pre presné dáta o akejkoľvek aktivite.
  • S funkciou Auto Activity Tracking nemusia užívatelia aktivovať fitnes náramok manuálne, stačí sa dať do behu, chôdze, jazdy na bicykli alebo cvičenia na posilňovacích strojoch.
  • Jednoduchý prenos dát o cvičení medzi aplikáciou S Health a ďalšími fitnes aplikáciami. Funkcia Step Challenges umožňuje vzájomné súperenie s priateľmi.
  • Náramok slúži ako hudobný prehrávač, takže užívatelia nepotrebujú počas cvičenia mobilné zariadenie.

https://www.youtube.com/watch?v=SHK5SAHj1ZE

Samsung okrem svojho nového náramku predstavil aj bezdrôtové fitness slúchadlá Samsung Gear IconX, ktoré poskytujú spätnú väzbu pri behaní.  Majú integrovaný akcelerometer a dokonca aj merač srdcového tepu. Vďaka tomu vedia merať počet prejdených krokov, vzdialenosť, čas cvičenia a spálené kalórie. Kompatibilné sú s Androidom 4.1 a vyšším.

„Sledovanie dĺžky a intenzity aktivít je pre športovcov dôležitou motiváciou. Gear Fit2 je súčasne štýlovým doplnkom aj fitnes trénerom. Na slovenskom trhu ho doplnia bezdrôtové slúchadlá Gear IconX, ktoré užívateľom ponúknu nielen komfort pri nosení, ale aj rad užitočných funkcií,“ hovorí Ivan Kapec, produktový a marketingový manažér divízie IM spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Samsung-Gear-Icon-X-06-720x480

Slúchadlá Samsung Gear IconX:  

  • Nosenie slúchadiel je jednoduché, bezpečné a pohodlné vďaka trom rôznym veľkostiam ušných nástavcov a trom typom vonkajšieho prevedenia. Slúchadlá je možné aktivovať jednoduchým vložením do uší ovládajú sa pomocou kapacitnej plochy.
  • Sledovanie dát o kondícii, ako je vzdialenosť, rýchlosť, doba trvania, srdcová frekvencia a spálené kalórie. Jednoduchá synchronizácia s aplikáciou S Health.
  • Funkcia Voice Guide poskytuje okamžitú hlasovú spätnú väzbu na tréning a poskytuje výnimočné zážitky pri počúvaní hudby.
  • Vďaka funkcii Bluetooth a vnútornej pamäti, ktorá pojme až 1 000 skladieb vo formáte MP3, môžu užívatelia ovládať playlist jednoducho dotykom alebo pohybom prsta po slúchadle.

https://www.youtube.com/watch?v=_Qto3jm36Tw

Fitnes náramok Samsung Gear Fit2 bude na Slovensku k dispozícii v polovici júna za 189 € s DPH. Slúchadlá Gear IconX sa dostanú do predaja od tretieho štvrťroku 2016 za 219 € s DPH.

3.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+