MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia – plná výbava

Tam, kde robí Samsung Galaxy Xcover 4 kompromisy v hardvérovej výbave, to dobieha po stránke pripojiteľnosti. Ponúka totiž plnohodnotné pripojenie k LTE Cat4 s rýchlosťami do 150 Mbps. K Wi-Fi sa pripojíte so štandardom 802.11 a/b/g/n a nechýba podpora dual-band pripojenia. K dispozícii je aj pomerne moderné Bluetooth v4.2 a nechýba ani NFC či FM Rádio. O presné určenie polohy sa postará GPS, A-GPS, GLONASS a BDS. Vo výbave senzorov zasa nechýba akcelerometer, proximity senzor a kompas.

Vďaka odolnému plastovému telu nemal telefón žiadne problémy s pripojením k sieťam. Subjektívne sa nám zdalo, že v niektorých prípadoch bolo pripojenie dokonca lepšie ako s mnohými inými zariadeniami na rovnakom mieste. To určite oceníte najmä v teréne, do ktorého je telefón ako stvorený. Problémy nebudete mať s pripojením na internet a ani s akýmikoľvek komunikačnými aplikáciami a službami.

Fotoaparát – nie je iba na okrasu

Samsung Galaxy Xcover 4 ponúka fotoaparát s rozlíšením 13 MP, minimálnym clonovým číslom f/1.9 a LED bleskom. Na papieri tak vyzerá fotoaparát veľmi slušne a v praxi je tiež schopný zhotoviť skutočne veľmi pekné fotografie. To aj napriek tomu, že Xcover 4 nie je v žiadnom prípade zameraný na nadšencov fotografie.

Ako v ostatných smeroch, aj fotoaparát je na takomto zariadení najmä účelný a svoj účel plní dokonale. Za svetlého dňa vám umožní zhotoviť skutočne pekné fotografie. Reprodukcia farieb pôsobí trošku ťažkopádne a problémy sme mali najmä s nízkym kontrastom a tmavšími fotografiami. Úroveň detailov a vyváženie jasu bolo ale väčšinou na veľmi dobrej úrovni, čo chválime.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

K dispozícii je aj takmer štandardná aplikácia fotoaparátu s rôznymi režimami a nástrojmi. Pre väčšinu majiteľov telefónu bude ale zrejme užitočný najmä automatický režim. Ten si väčšinou poradí dobre, no v horšom osvetlení telefón značne zaostáva.

Telefón je tiež schopný natáčať Full HD video s frekvenciou 30 FPS. Kvalita videa je na veľmi slušnej úrovni, čo je pre takéto zariadenie určite veľmi vhodné. Znovu ale platí, že natáčať video budete pravdepodobne najmä cez deň. Samozrejmosťou je aj predná 5MP selfie kamera, ktorá je už ale skutočne veľmi slabá a ani rozumne osvetlený interiér nebude stačiť na to, aby ste vytvorili kvalitné selfie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
16.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+