MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť – základná výbava

Samsung Galaxy Xcover 4 je po hardvérovej stránke telefónom nižšej strednej triedy. Nájdeme tu procesor Exynos 7570 a 2 GB RAM. Vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB, no vďaka microSD pamäťovým kartám je možné rozšíriť ju o ďalších až 256 GB.

Napriek slabšej hardvérovej výbave však bola odozva zariadenia na výbornej úrovni. Telefón ale nie je najvhodnejší na náročnejšie úkony, kedy sa poriadne zapotí. Štandardné komunikačné aplikácie, internet či sociálne siete však zvládne ľavou zadnou. Moderné hry či náročnejší multitasking mu však už veľmi nesvedčia.

Systém a multimédiá – takmer plnohodnotný Samsung

Samsung Galaxy Xcover 4 ponúka systém Android 7.0 Nougat s nadstavbou od výrobcu. V podnadpise hovoríme o “takmer plnohodnotnej” nadstavbe, no menej skúsený používateľ si drobné rozdiely oproti iným zariadeniam Samsung ani nevšimne. Chýbajú tú zväčša iba tie funkcie, ktoré sú naviazané na určitý druh hardvéru, ako napríklad zahnutý displej. Inak je nadstavba plnohodnotná a ponúka všetky funkcie, na ktoré sme v prípade modernejších Samsung zariadení zvyknutí.

To znamená rôzne zaujímavé nastavenia, možnosti, prispôsobenie vďaka témam, špeciálne tapety, zvonenia a animácie a všetko ostatné, čo robí systém v zariadeniach Samsung tak rozoznateľným od ostatných výrobcov. Nechýba tu ani dávka predinštalovaných aplikácií od Samsungu a Microsoftu, na ktoré sme si už v posledných rokoch zvykli. Balíček od Google je už úplnou samozrejmosťou.

Nechýbajú ani rôzne multimediálne tituly určené na prácu s hudbou, fotografiami či videami. Aj tu platí, že ak máte aplikácie od Samsungu radi, prídete si na svoje. V opačnom prípade ich môžete v nastaveniach zakázať a stiahnuť si obľúbené tituly z obchodu Play.

Samsung Galaxy Xcover 4 pritom nie je určený primárne na prácu s multimédiami. To ale neznamená, že si s nimi neporadí, práve naopak. Základná práca s dokumentami, fotografiami či videami je možná, no určite nebude ideálna. Pochopiteľný je aj trošku stlmený zvuk reproduktora, čo je zrejme spôsobené zvýšenou odolnosťou zariadenia. Xcover 4 ale nie je telefón určený pre ľudí, ktorí neustále pracujú s multimédiami. Napriek tomu si s väčšinou z nich v prípade potreby poradí, a to je to najdôležitejšie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
16.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+