MojAndroid

Pred niekoľkými dňami uvoľnil Samsung pre Galaxy SIII OTA aktualizáciu, ktorá nechtiac znefunkčnila lokálne vyhľadávanie. Dnes ráno spoločnosť chybu napravila a pre medzinárodnú verziu tohto telefónu uvolnila ďalšiu minoritnú aktualizáciu, ktorá by už mala byť dostupná pre všetkých majiteľov. Okrem navrátenia lokálneho vyhľadávania, má update s veľkosťou len 5MB priniesť aj vylepšenia v stabilite telefónu. Číslo novej verzie firmvéru je XXBLG8, rádiový modem nesie označenie XXLG8 a pribudla aj nová verzia kernelu.

Odstránenie lokálneho vyhľadávania bolo aj  predmetom nedávneho sporu Google a Apple, kedy na niekoľko dní musel byť Galaxy Nexus stiahnutý z predaja. Niektorí zahraniční redaktori považovali odstránenie tejto funkcie z Galaxy SIII, za predbežné opatrenia spoločnosti Samsung proti prípadným žalobám od Apple. Posledné správy a dostupnosť novej OTA aktualizácie však tieto informácie vyvrátili.

Za tip na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Slavovi.

Zdroj: androidpolice

27.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+