MojAndroid

Bezpečnostné riešenia spoločnosti Samsung boli schválené vládou Spojených štátov.  Ide o prvé spotrebné mobilné zariadenia overené NIAP pre zaobchádzanie s celým radom utajovaných informácií. Po splnení desiatich memoránd dohôd (Moas) vláda pridala GALAXY S4, GALAXY S5, GALAXY Note 3, GALAXY Note 4, GALAXY Note 10.1 (Edícia 2014), GALAXY Note Edge, GALAXY Alpha, GALAXY Tab S 8.4, GALAXY Tab S 10.5 a GALAXY IPSEC Virtual Private Network (VPN) Client na zoznam zariadení programu Commercial Solutions for Classified (CSfC).

Táto skutočnosť je priamym dôsledkom úspešného testovania a certifikácie spoločnosti Samsung v programoch Common Criteria Mobile Device Fundamental Protection Profile (MDFPP) a VPN Protection Profile (VPNPP). Zapísané zariadenia značky Samsung sú k dispozícii na použitie v rámci utajovaných vládnych sietí a dát. Všetky prístroje využívajú bezpečnostné prvky založené na Samsung KNOX.

„Zahrnutie našich mobilných zariadení na zoznam CSfC dokazuje bezkonkurenčnú bezpečnosť zariadení Samsung GALAXY podporovaných platformou KNOX,“ povedal JK Shin, CEO a prezident pre IT a mobilné zariadenia spoločnosti Samsung Electronics, a dodal: „V spoločnosti Samsung sa budeme aj naďalej venovať riešením súčasných a stále zložitejších úloh v oblasti bezpečnosti. Chceme poskytovať najspoľahlivejšiu mobilnú platformu, ktorá uspokojí potreby odborníkov vo všetkých odvetviach od malých a stredných firiem a podnikov po vlády a ďalšie regulované trhy.“

Začiatkom tohto roku boli mobilné zariadenia Samsung oficiálne zaradené agentúrou Defense Information Systems Agency (DISA) na zoznam produktov schválených ministerstvom obrany pre použitie v prípade citlivých, ale nie utajených informácií. Zoznam CSfC pre riešenie vysokého zabezpečenia dopĺňa zoznam DISA, čo umožňuje americkej vláde a jej zmluvným partnerom tvoriť riešenia, ktoré spĺňajú celý rad cieľov americkej vlády v oblasti zabezpečenia. Samsung je ako jediný výrobca mobilných zariadení na oboch zoznamoch.

Rastúci počet prístrojov značky Samsung zapísaných v oboch zoznamoch umožňuje vláde Spojených štátov využívať nákladovo efektívne a vysoko zabezpečené mobilné zariadenia s radom možností. Zoznam komponentov programu Commercial Solutions for Classified je k dispozícii na: https://www.nsa.gov/ia/programs/csfc_program/component_list.shtmlZoznam produktov schválených agentúrou DISA je k dispozícii na: http://www.disa.mil/Services/Network-Services/UCCO.

Zdroj: tlačová správa

29.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+