MojAndroid

Samsung Galaxy S8 môže byť síce vybavený v súčasnosti tým najvýkonnejším čipom na zemi, no to stále neznamená, že bude aj najrýchlejším zariadením. Presne o tom nás presvedčilo video Youtube kanálu EverythingApplePro, ktorý proti novinke Samsungu postavil pol ročný iPhone 7 Plus.

Test ukázal, že hrubý výkon nie je všetko a softvérová optimalizácia môže v reálnom svete spraviť pomerne veľký rozdiel. iPhone 7 Plus, ktorý aj napriek menšiemu počtu jadier procesora a nižšiemu taktu, fungoval vo výsledku lepšie ako Samsung Galaxy S8. Vo videu môžete vidieť, že pri spúšťaní aplikácií aj pri ich opätovnom načítaní, či dokonca pri spracovaní 4K videa, je iPhone rýchlejší ako Galaxy, a to s celkom výrazným rozdielom.

Samsung Galaxy S8 aj S8+ patria stále medzi najrýchlejšie smartfóny a v súčasnosti ich môžeme označiť za najvýkonnejšie Android zariadenia na trhu. Zdá sa však, že na iPhone 7 Plus, ktorý je na trhu už nejaký ten mesiac, má stále čo doháňať. Pri bežnom používaní si rozdiel v rýchlosti zrejme nikdy nevšimnete, na druhej strane je zaujímavé sledovať, že Apple a jeho operačný systém iOS stále dokážu konkurovať aj novším zariadeniam. Treba však podotknúť aj to, že Galaxy S8 ešte nemá finálny softvér, ktorý by vo výsledku mohol ešte zavážiť. Pozrite si celý test na videu.

Zdroj: cultofmac

 

 

13.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+