MojAndroid

Pred pár dňami sme vám priniesli informáciu o tom, že spoločnosť Samsung silno váha nad implementáciou čipov Snapdragon 810 do svojej novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S6. Kvôli údajnému prehrievaniu vraj plánuje nasadiť skôr vlastné čipy Exynos. Spravodajská agentúra Reuters však dnes informovala o tom, že Samsung sa zrejme vážne nechystá využiť čipy od Qualcommu. Bola by to pre nich dosť veľká škoda, keďže Samsung bol jedným z najlepších klientov tejto spoločnosti.

Ak sa Samsung naozaj chystá Galaxy S6 uviesť už zhruba o mesiac a pol na MWC, má tak skutočne čo robiť, aby “vychytal posledné muchy” a nesklamal svojich nových majiteľov. Analytici vravia, že Snapdragon 810 má reálne určité problémy s výkonom, ktoré by nemuseli byť napravené včas do uvedenia novinky. Aby však bolo jasné stanovisko oboch strán, o vyjadrenie bol požiadaný aj Qualcomm. Jeho hovorca však odmietol správy komentovať s tým, že nebude reagovať na fámy.

Samsung už svoje procesory Exynos využíval vo viacerých prípadoch, no Qualcomm bol predsa len využívanejší. Ak by ho problémy s Qualcommom inšpirovali k zvýšeniu nasadenia Exynosov, bude zaujímavé sledovať pozdvihnutie Samsungu ako návrhára a výrobcu čipov. Mohlo by mu to totiž priniesť ďalších záujemcov o tieto kúsky.

Zdroj: Reuters

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+