MojAndroid

V článku uverejnenom pred pár dňami sme vás informovali, že nový Samsung Galaxy S5 ponúkne používateľovi z oficiálnej veľkosti 16 GB vnútorného úložiska len 8,4 GB, čo by bolo menej, ako u predchádzajúceho modelu Galaxy S4 a výrazne menej než u aktuálneho Nexusu 5. Našťastie, táto správa sa v svetle nových informácií ukázala ako nepravdivá a nová “es päťka” bude obsahovať o niečo viac priestoru pre používateľské dáta.

Náš tip
Samsung Galaxy S5 so 16 GB vnútornou pamäťou z nej ponúkne používateľovi len niečo vyše polovice

Ukázalo sa totiž, že Galaxy S5 na MWC 2014, z ktorého redaktori phoneareny zistili spomínaný údaj o 8,4 GB dostupného priestoru, nebol finálny model a obsahoval 2,33 GB rôznych demo súborov. Znamená to teda, že pre používateľa bude v skutočnosti dostupných až 10,7 GB pamäte, čo je viac, než u predchádzajúceho modelu Galaxy S4, ktorý mal voľných približne 9 GB. Stále je to ale o dosť menej než u Nexusu 5, ktorý má zo 16 GB úložiska pre používateľa dostupných 12,16 GB.

Pozitívnou správou pre používateľov, ktorí potrebujú veľa priestoru, je aj podpora 128 GB pamäťových kariet u Galaxy S5 a samozrejme, k dispozícii je aj verzia s 32 GB vnútorným úložiskom.

Zdroj: phonearena.com

3.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+