MojAndroid

Minulý týždeň predstavila spoločnosť Samsung smartfón Galaxy S4, ktorý sa stal vlajkovou loďou kórejského výrobcu pre rok 2013. Hoci maloobchodná cena telefónu bola stanovená na približne 670€, globálna informačná spoločnosť IHS sa ako vždy pozrela na výrobné náklady nového zariadenia. Tieto sú podľa odhadov výrazne vyššie oproti predchádzajúcemu modelu. Dôsledkom zvýšených nákladov je podľa IHS aktualizovaný displej, senzory, procesor a zabudovaná pamäť.

Naklady na vyrobu Galaxy S4

Ako môžeme vidieť z obrázka vyššie, náklady na výrobu HSPA+ verzie nového Galaxy S4 boli odhadnuté na sumu 244 amerických dolárov (približne 190 €). V porovnaní s predchádzajúcim modelom Galaxy S III, nárast nákladov predstavuje 31 dolárov na kus. Cenová analýza Galaxy S III bola vykonaná spoločnosťou IHS v septembri 2012. Ako môžete vidieť, Samsung využíva takmer všetky komponenty z vlastnej výroby. Podľa IHS, až 63 % súčiastok Galaxy S4 pochádza z vlastnej produkcie. Uvedená tabuľka bola zostavená na základe zverejnených špecifikácií v kombinácií s informáciami o známych komponentoch od dodávateľov.

Zdroj: IHS

20.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+