MojAndroid

Jeden z majiteľov smartfónu Samsung Galaxy S4 Mini sa na Twitteri pýtal na aktualizáciu s Androidom 5.0 Lollipop. Odpoveď, ktorú mu dal zástupca populárneho anglického operátora Three, ho však nepotešila. Model z polovice roka 2013 nedostane nový Android 5.0 Lollipop kvôli malej pamäti RAM. Nový systém s nadstavbou TouchWiz je náročný na hardvér a smartfón s 1,5 GB operačnou pamäťou by ho, aj podľa oficiálnych vyjadrení Samsungu, nezvládol.

Samsung-Galaxy-S4-mini-35

Samsung Galaxy S4 Mini aktuálne pracuje na systéme Android 4.4 KitKat. Ide o výbornú verziu Androidu (ktorú mnohí uprednostňujú práve pred Lollipopom), a tak nie je dôvod na smútok. Ak sa nájde niekto, kto by krvopotne chcel nový Android, môže si nahrať alternatívnu ROM, alebo si kúpiť novšie zariadenie.

Náš tip
Recenzia | Samsung Galaxy S4 Mini | Veľký hráč medzi malými Androidmi

AKTUALIZÁCIA 26. apríl 11:00

Aktualizáciu na nový Android 5.0 Lollipop nakoniec Samsung Galaxy S4 Mini zrejme dostane. Potvrdzuje to rovnaký operátor Three, no nakoľko sa jeho vyjadrenia v tak krátkom časovom intervale líšia, nie sme si istí, čo je pravdou. Necháme sa teda prekvapiť a uvidíme, či tento populárny smartfón dostane aktualizáciu.

Zdroj: PhoneArena

25.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+