MojAndroid

Spoločnosť Samsung si vždycky dávala záležať na kvalite a odolnosti svojich prémiových smartfónov. Jej vlajkové lode patrili pred 10 rokmi k prvým modelom s vodoodolnosťou certifikácie IP67. Nová vlajková loď Samsung Galaxy S24 Ultra je teraz prvým modelom vybaveným krycím sklom Corning Gorilla Armor.

Sklo zvyšuje odolnosť proti škrabancom aj odleskom

V čom sú hlavné vylepšenia novej generácie najpopulárnejšieho tvrdeného skla? Nové sklo Gorilla Armor ponúka okrem vyššej odolnosti aj zlepšenie optickej kvality, čo znamená lepšiu viditeľnosť displeja na priamom slnku. V porovnaní s bežným sklom bráni odleskom s účinnosťou vyššou až o 75 %.

Samozrejme sa výrazne zlepšuje aj odolnosť. V laboratórnych testoch firmy Corning dopadol model Gorilla Armor podstatne lepšie ako porovnateľné alumino-silikátové sklá. Firma dokonca vytvorila nový typ laboratórneho testu, tzv. Scratch Bot, ktorý simuluje drobné škrabance vznikajúce pri každodennom používaní.

V tomto teste sa žiadne viditeľné poškriabanie skla Gorilla Armor neprejavilo. Celková odolnosť v porovnaní s alumino-silikátovými sklami je dokonca štvornásobná. Vylepšené sklo tiež obsahuje v priemere 25 % predspotrebného recyklovaného obsahu v súlade s validačnou procedúrou UL2809-2 Environmental Claim Validation Procedure (ECVP) .

Spolupráca Samsungu a Corning trvá už 50 rokov

Samsung s výrobcom skla Corning spolupracuje už 50 rokov. Spolupráca začala v roku 1973 pri práci na lacnejších televízoroch pre kórejský trh. Vlajkové lode Samsungu využívajú tvrdené sklá Gorilla Glass už roky. Posledné modely vrátane nižších modelov série Galaxy S24 sú osadené predošlou generáciou Gorilla Glass Victus 2.

Náš tip
Posielanie súborov cez WhatsApp čaká veľká zmena. Napodobní obľúbený AirDrop
22.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+